Следете нé или притиснете Escape

ZARA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-      15% за резервации направени до 31.10

-      10% за резервации направени до 30.11

 

Дневен попуст за резервации направени по 01.12:

-          7=6; 14=12 за престој до 28.12 и пристигнувања по 03.01

Дневен попуст за резервации направени по 01.12:

-          6=5 за престој до 28.12 и пристигнувања по 03.01- само за македонски пазар

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со внатрешен и надворешен базен, велнес центар, сауна, фитнес сала, интернет, ресторан, бар, салон за убавина, соба за игри, остава за ски опрема, детско игралиште,

Локација: 900м од ски лифтот, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска ТВ, фрижиер, сеф, бањ, балкон

http://zarabansko.com/bg/

Geolocation

ZARA 4*

01.12-20.12; 05.03-13.04

21.12-27.12

28.12-02.01

03.01-10.01; 25.01-10.02

11.01-24.01; 11.02-04.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

50

58

121

64

56

 2 Возрасни

59

68

121

75

66

DBL LUX / HB

 1Возрасен+1 дете

58

66

130

72

64

 1Возрасен+2 деца

75

85

162

93

83

 2 Возрасни

68

78

130

84

75

 2 Возрасни+1 дете

86

97

162

105

94

 2 Возрасни+2 деца

103

116

195

127

113

 3 Возрасни

92

105

175

114

102

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

80

89

141

96

87

 1Возрасен+2 деца

100

111

177

120

108

 1Возрасен+3 деца

120

133

212

144

130

 2 Возрасни

80

89

141

96

87

 2 Возрасни+1 дете

100

111

177

120

108

 2 Возрасни+2 деца

120

133

212

144

130

 3 Возрасни

108

120

191

129

117

 3 Возрасни+1 дете

128

142

226

153

139

 4 Возрасни

136

151

240

163

147

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

28 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

50 %

100 %

50 %

50 %

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

3 ноќи

5 ноќи

 

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

     

 Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

10,00

     

Новогодишна вечера ZARA ресторант

59,00 €

28,00

     

Новогодишна вечера ZARA бамкетна сала

55,00 €

27,50

     

Доплата за Baby cot

3,00 €

-

     

Дневна доплата за поглед на планина

5,00 €

-

Само за DBL LUX и 1BA

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

 деца 6-12

         

Цената вклучува користење на базен, џакузи, сауна, фитнес, парна бања, релакс соба, WiFi и трансфер до ски лифтот

 

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

       
 

10 % до 30.11

       

Дневен попуст за резервации направени по 01.12:

7=6; 14=12 за престој до 28.12 и пристигнувања по 03.01

Дневен попуст за резервации направени по 01.12:

6=5 за престој до 28.12 и пристигнувања по 03.01 – само за Македонски пазар

http://zarabansko.com/bg/

         

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе