Следете нé или притиснете Escape

Mountain Lodge Aparthotel

3

Попусти

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

 

Mountain Lodge е сместен во срцето на Пампорово со најпознатите ски центри одалечени на само неколку минути. 

 

MOUNTAIN LODGE 3*

01.12-22.12

03.01-18.01

06.03-31.03

23.12-27.12

19.01-05.03

28.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STUDIO / HB

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

51

66

86

 2ВОЗРАСНИ

51

66

86

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

57

78

97

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

63

74

91

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

63

74

91

 1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА

86

97

114

 2ВОЗРАСНИ

63

74

91

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

63

74

91

 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

86

97

114

MAISONAITТЕ / HB

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

74

86

97

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

74

86

97

 1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА

97

108

120

 2ВОЗРАСНИ

74

86

97

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

74

86

97

 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

97

108

120

Периоди за откажување:

7 ноќи

7 ноќи

14 ноќи

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

ДОПЛАТИ:

ВОЗРАСЕН

ДЕЦА 4-13

 

Доплата за полупансион

-

-

 

Божиќна вечера / 25.12

-

-

 

Новогодишна вечера

-

-

 

Туристичка такса, по лице на ден

1,00 €

1,00 €

 

Деца 4год.-13год.   *Бесплатно за деца до 4год.

 

 

 

 

 

 

 

Попусти за рана резервација:

10 % до 20.12

 

 

 

 

 

 

Дневни попусти:

7=6 до крајот на сезоната

 

Попустите се комбинираат

 

 

 

http://www.mountainlodgepamporovo.com

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе