Следете нé или притиснете Escape

Хотел RILA

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.10

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: За гостите со престој од минимум 7 ноќи: една бесплатна вечера на база на избрано мени во a-la-carte ресторанот Mezze & Grill, без пијалоци, со однапред резервација

6=5, 7=6, 8=7, 9=8 за пристигнувања во периодот 27.01-03.02.2018

Специјалната понуда е валидна за DBL SUPERIOR/SLOPE VIEW, FAMILY SUPERIOR/SLOPE VIEW

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинра со други попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Голем комплекс кој ќе Ви овозможи незаборавен одмор. Хотелот располага со удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, спа центар, квалитетна услуга

Локација: во центарот на Боровец, 200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 523 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон во поголемиот дел од собите

http://www.rilaborovets.com/en

Geolocation

RILA 4*

28.12-04.01

20.01-23.02

05.01-19.01; 24.02-03.03

14.12-27.12; 04.03-16.03

17.03-06.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DBL STANDARD

91

79

62

55

40

 1 Возрасен+1 дете

160

141

114

105

81

 1 Возрасен+2 деца

182

163

136

127

103

 2 Возрасни

183

158

123

110

79

 2 Возрасни+1 дете

205

180

145

132

101

DBL STANDARD SLOPE VIEW

97

85

67

61

45

 1 Возрасен+1 дете

167

150

123

113

90

 1 Возрасен+2 деца

189

172

145

135

112

 2 Возрасни

194

169

134

121

90

 2 Возрасни+1 дете

216

191

156

143

112

DBL SUPERIOR

112

94

73

65

47

 1 Возрасен+1 дете

190

163

131

120

94

 1 Возрасен+2 деца

212

185

153

142

116

 2 Возрасни

224

187

145

130

95

 2 Возрасни+1 дете

246

209

167

152

117

DBL SUPERIOR SLOPE VIEW

118

99

78

70

53

 1 Возрасен+1 дете

199

171

140

128

101

 1 Возрасен+2 деца

221

193

162

150

123

 2 Возрасни

235

198

156

141

106

 2 Возрасни+1 дете

257

220

178

163

128

FAMILY SUPERIOR

112

94

73

65

47

 1 Возрасен+1 дете

234

207

175

164

138

 1 Возрасен+2 деца

234

207

175

164

138

 1 Возрасен+3 деца

234

207

175

164

138

 2 Возрасни

268

231

189

174

139

 2 Возрасни+1 дете

268

231

189

174

139

 2 Возрасни+2 деца

268

231

189

174

139

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW

118

99

78

70

53

 1 Возрасен+1 дете

243

215

184

172

145

 1 Возрасен+2 деца

243

215

184

172

145

 1 Возрасен+3 деца

243

215

184

172

145

 2 Возрасни

279

242

200

185

150

 2 Возрасни+1 дете

279

242

200

185

150

 2 Возрасни+2 деца

279

242

200

185

150

INTERCONNECTED DBL

112

94

73

65

47

 2 Возрасни+2 деца

268

231

189

174

139

 2 Возрасни+3 деца

290

253

211

196

161

 2 Возрасни+4 деца

334

297

255

240

205

 3 Возрасни

393

328

254

228

166

 3 Возрасни+1 дете

415

350

276

250

188

 3 Возрасни+2 деца

437

372

298

272

210

 3 Возрасни+3 деца

459

394

320

294

232

 4 Возрасни

449

374

290

260

189

 4 Возрасни+1 дете

471

396

312

282

211

 4 Возрасни+2 деца

493

418

334

304

233

INTERCONNECTED DBL SLOPE VIEW

118

99

78

70

53

 2 Возрасни+2 деца

279

242

200

185

150

 2 Возрасни+3 деца

301

264

222

207

172

 2 Возрасни+4 деца

345

308

266

251

216

 3 Возрасни

470

405

331

305

243

 3 Возрасни+1 дете

492

427

353

327

265

 3 Возрасни+2 деца

514

449

375

349

287

 3 Возрасни+3 деца

536

471

397

371

309

 4 Возрасни

471

396

312

282

211

 4 Возрасни+1 дете

493

418

334

304

233

 4 Возрасни+2 деца

515

440

356

326

255

DELUXE SUITE

337

281

218

195

142

 1 Возрасен+1 дете

337

281

218

195

142

 1 Возрасен+2 деца

337

281

218

195

142

 2 Возрасни

337

281

218

195

142

 2 Возрасни+1 дете

337

281

218

195

142

DELUXE SUITE SLOPE VIEW

353

297

234

211

158

 1 Возрасен+1 дете

353

297

234

211

158

 1 Возрасен+2 деца

353

297

234

211

158

 2 Возрасни

353

297

234

211

158

 2 Возрасни+1 дете

353

297

234

211

158

Период на откажување:

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

 1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Release periods

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Период на откажување:

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

3 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

     

 Божиќна вечера / 25.12

40,00 €

20,00

     

Новогодишна вечера

65,00 €

32,50

     

Новогодишна вечера(подготвено мени)

90,00 €

45,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

 деца 2-12

         

* во цената е вклучено: базен и џакузи, Wi-Fi во лобито, хотелско осигурување. Корисниците на Superior собите можат да ги користат термо зоната и теретаната, Wi-Fi во собите, место за ски опрема.

Хотелот ина надворешен паркинг со ограничен број на места и подземен паркинг кој се наплаќа.

Ски опремата се чува во подрумот на хотелот и е достапен за сите гости.

Строго забрането е чување на ски опрема во соби.

 
           

•  Детско катче (за деца 3-7 год.) Бесплатно користење до 2 ч./ден.

 Деца под 3 години мора да бидат под надзор од родител. Работно време од 15 до 23 часот.

 

• Соба за игри: пинг понг,пикадо, мини кино и друштвени игри.

     

Попуст за рана резервација:

10% до 15.10

       

http://www.rilaborovets.com/en

         

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе