Следете нé или притиснете Escape

FAMILY HOTEL ANGELLA - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Дел од комплексот e комплетно реновиран и претворен во хотел Angella,кој претставува модерен хотел со 130 соби и апартмани, категоризирани со 4 ѕвезди.

 

 

Дополнителни содржини: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ресторан, лоби-бар,менувачница, продавница, ски складирање, јавен простор за паркирање, собирен центар, спа.

 

 

 

Ресторани:

 

Ресторан Angella како истоимениот хотел работи како ресторан на хотелот, каде што јадењата се служат како шведска маса или класичен сервис доколку тоа е потребно.

 

Со изградбата на нов модерен бар, лоби барот "Ангела", кој има комплетна услуга првенствено наменета за семејства со деца.

 

Wellness:

 

Хотел Ангела Копаоник има мал, но многу модерен велнес центар во својата понуда,кој содржи: џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна, масажа, фитнес, спа-кафе.

 

Конгресот:

 Хотелски конгресен центар е дел од Конгресниот центар на МК планинарскиот комплекс.

 

Конгресниот центар има сопствена рецепција и посебен влез, со пријатно лоби, со што се нуди флексибилност и квалитет повеќе во организирање на собири и други настани.

 

Се шири на пет нивоа, површина од 1000 м2.

 

Секоја соба има аудио и видео опрема (табла, проектор, екран, интернет пристап, маса и безжични микрофони, систем за контрола на звук и светло, LCD телевизор, опрема за симултан превод, лаптоп, DVD, камера, видео светло, факс, скенер и целата друга техничка опрема - на барање)

 

· Конгресна сала - капацитет до 500 учесници

 

· Холидеј хал - капацитет до 140 учесници

 

· Претседателска сала капацитет до 50 учесници

 

· Мали езера - капацитет до 90 учесници

 

· ВИП салон - капацитет до 15 учесници

 

Услови

  Туристичка такса (1.00 €)  по лице по ноќ за возрасни ; (0.50 €)  по лице по ноќ за деца 7 -15 год.; деца 0 - 7 год. не плаќаатДете 0 – 7 год.  во придружба на двајца возрасни  на заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба;Дете 7-12 год.  во придружба со двајца возрасни на посебен кревет - попуст од 50%;Дете 2 – 12 год.  во придружба со еден возрасен- попуст од 50% ;Две деца 2 – 7 год. во придружба со еден возрасен – едното дете има бесплатен смештај, за другото дете има 50% попуст во 1/2 соба;Две деца 7 – 12 год.  во придружба со еден возрасен – секое дете на посебно легло има  50% попуст во 1/2+1;Две деца 2 – 12год.  во придружба на двајца возрасни -  секое дете на посебно легло има 50% попуст во 1/2+2  соба или 1/2+2 апартмани;Втора возрасна особна на помошно легло - 20% попуст во 1/1+1 соба;Трета или четврта особа - 20% попуст на помошно легло во 1/2+1, 1/2+2  соби или 1/2+2 апартман;        Доплата за еднокреветна соба изнесува 40%  од цената за двокреветна соба.

FAMILY HOTEL ANGELLA ****, Centar

ПЕРИОД

СМЕНА

МИН. НОЌИ

УСЛУГА

1/2

1/2+1

1/2+2 

1/1+1 

1/2+2 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

СОБА

АПАРТМАН

01.12 - 06.12.

-

3

51

664

06.12 - 09.12.

ЧЕТВРТОК/НЕДЕЛА

3

68

77

09.12 - 16.12.

-

3

67

84

16.12 - 30.12

-

3

51

64

30.12 - 03.01.

НЕДЕЛА/ЧЕТВРТОК

4

115

144

30.12 -  06.01.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

104

130

06.01 - 13.01.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

57

71

13.01 - 20.01.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

63

79

20.01 - 27.01.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

59

75

27.01 - 03.02.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

69

86

03.02 - 17.02.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

79

99

17.02 - 03.03.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

59

76

03.03 - 17.03.

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

7

66

82

17.03 - 07.04.

-

4

49

62

Цените се претставени во еур по лицеч; За престој пократок од наведениот цената се зголемува за 25%

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 

  • Смештај на база на полупансион (доручек и вечера – шведска маса) ;
  • Специјална програма за деца на возраст од 3 до 12 години во периодот 17.12.2017 - 31.03.2018: дневна програма за анимација со професионална грижа за деца во детскиот клуб - 6 дена во текот на смена од 10.00-16.00 часот (освен на денот на пристигнување и заминување од хотелот);
  • Специјална програма за деца на возраст од 3 до 12 години во периодот 17.12.2017 - 31.03.2018: днн на денот на пристигнување и заминување од хотели);ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА (плаќање при резервација):
  • Програма за нега на бебиња (грејач за шишиња, маса за перење, када, бебешка постелка) со претходно објавување; високи столици во ресторанот; • Неограничена употреба на Wellness & Spa центарот во Хотел Ангела: џакузи, амам бања, финска сауна, инфра сауна, фитнес;             Wi-Fi; Хотелско осигурување;

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе