Следете нé или притиснете Escape

GRAND HOTEL & SPA - Хотел

4
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Услови

Услови за Grand Hotel & Spa****:

 • Дете  0 - 2  со две возрасни лице, ако користи заеднички лежај – бесплатно се сместува во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 7 со две возрасни лице ако користи заеднички лежај – попуст 50% во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 12 ако користи посебно легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има 50% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, и 1/3 супериор соба
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/4 фамилијарна соба, и 1/4 супериор соба
 • Три деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/5 фаммилијарна соба
 • Трето и четврто возрасно лице - попуст 20% во 1/3 стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор или 1/4 супериор + соба
 • Доколку две возрасни лица користат 1/3 фамилијарна соба или 1/3 супериор соба - доплата 20% по соба на цена 1/3 фамилијарна соба или 1/2 супериор соба

 

Доплата на лице место (опционо):

 • Посебна програма за деца од 3 до 12 години – дневна програма анимации со професионална грижа за деца во десткиот клуб  –   6 дена за време на смената од 10.00-16.00 часот (освен во денот на пристигнување и заминнување од хотелот) – доплата 1.200,00 динари, на ден, по дете
 • Јога, пилатес, сквош,професионален тренинг, фитнес тренинг
 • Јавен паркинг, јавна гаража

 

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

 • Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена
 • Креветче за бебе - 5.00 € на ден
 • Дочек на Нова Година во хотелот Grand****

 - Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години. гратис; деца 7-12 години, попуст 50%

- Цени на рецепција за резервации од 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

 

GRAND HOTEL & SPA 4* KOPAONIK                     www.mkresort.com

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

1/2 , 1/3

1/3,1/4,1/5

1/2.,1/3*,1/4*

1/2,1/3*,1/4*

Период

Смена

Мин. ноќи

Standard

Family

Superior

Superior+

06.12-09.12

Четврток / Недела

3

SKI OPENING ( Посебен Ценовник )

09.12-17.12

-

5

91

96

100

109

17.12-30.12

-

3

89

93

07

105

17.12-30.12

-

4,5,7

ДЕКЕМВРИСКИ ПАКЕТИ ( Посебен Ценовник )

30.12-03.01

Недела/Четврток

4

199

239

219

239

30.12-06.01

Недела/Недела

7

139

167

153

167

06.01-13.01

Недела/Недела

7

89

93

98

107

13.01-20.11

Недела/Недела

7

99

104

109

119

20.10-27.01

Недела/Недела

7

89

93

98

107

27.01-03.02

Недела/Недела

7

89

98

98

107

03.02-10.02

Недела/Недела

7

119

143

131

143

10.02-17.02

Недела/Недела

7

119

143

131

143

17.02-24.02

Недела/Недела

7

99

104

109

119

24.02-03.03

Недела/Недела

7

99

104

109

119

03.03-10.03

Недела/Недела

7

109

114

120

131

10.03-17.03

Недела/Недела

7

96

101

106

115

17.03-24.03

-

4

81

85

89

97

24.03-07.04

-

4

68

71

75

83

ЗА ПРЕСТОЈ ПОКРАТОК ОД НАВЕДЕНИОТ ЦЕНАТА СЕ ЗГОЛЕМУВА ЗА 25%

Рани резервации: Попустот се преметува само на цената на сместувањето. За усугата полупансион ( 11,50 Еур на ден за возрасно лице а за останатите према табелата за попуст ) не се пресметува попуст за рана резервација. Во случај да дојде до откажување на резервација со попуст до

15 дена пред почетокот на ранажманот се пресметуваат 50 % пенали од вкупната вредност на аранжманот. За откажување под 15 дена од

Почетокот на аранжманит се применуваат условите за отказ од општите услови за патување на Супер Нова Травел Белград.

Во 1/3* и 1/4* трето и четврто лице имаат 20% попуст на дополнително легло

SPO: За престој во период од 17.03 до 07.04.2019 дете од 2 до 12 год. без дополнително легло гратис, на дополнително легло 50% попуст

Цената вклучува :

- Полупансион

- Божиќна вечера на 25.12.20178и на 07.01.2019

- Неограничено користење на содржините на SPA & Wellness центарот на површина од 1800 м2 ( затворен базен, релакс зона, сауна, финска

сауна, инфрацрвена сауна, руска бања, тропски дождови,амам, солена пештера,отворен базен и џаукузи со топла вода, фитнес центар

- WI-FI, хотелско осигурување , ски гардероба

Цената не вклулува: туристичка такса 1 ЕУР на ден за возрасни и 0.5 ЕУР за деца од 7 до 15 години ( се плаќа во агенција )

-дете од 0 до 2 години во придружба на двајца возрасни без доплонително легло гратис во 1/2 стандард и 1/2 супериор и 1/2 супериор +

- дете од 2 до 7 години на заедничко легло 50% попуст

-дете од 2-12 години на засебно легло плаќа 70% во придружба на минимум 1 возрасно лице

-две деца од 2-12 години во придружба на двајца возрасни користат 50% попуст во 1 во сите типови на 1/3 соби

-две деца од 2-12 години во придружба на двајца возрасни користат 30% попуст во сите типови на 1/4 соби

-три деца од 2 -12 години во придружба на двајца возрасни користат по 30% попуст во 1/5 фамилијарна соба

-трето и четврто возрасно лице користат по 20% попуст во 1/3 стандард , 1/3 супериор , 1/3 супериор плус , 1/4 супериор и 1/4 плус

-во случај кога две возрасни особи користат 1/3 фамилијарна соба или 1/3 супериор соба плаќаат дополнителни 20% по лице

-доплата за 1/1 е 50% од цена по лице во двокреветна соба

Незадолжителни долплати на лице место:

-посебен програм за деца од 3 до 12 години ( анимација со професионална грижа за деца во детскиот клуб, 6 дена во текот на смена со исклучок

на денот на пристигнување и заминување 10 ЕУР по дете

-јога,пилатес,сквош,аквабик, персонален тренер,фитнес тренинг

-отворен паркинг,јавна гаража

Доплати во агенција или на рецепција:

-бебешко креветче 5 ЕУР на ден

-Дочек на Нова Година за уплати до 01.12.20178: ВИП зона 180 ЕУР за возрасни, Зона 1 135 ЕУР за возрасни, Зона 2 117 ЕУР за возрасни, деца од 0 до 6.99 години гратис, деца од 7 до 12 години 50% попуст

-Дочек на Нова Година за уплати после 01.12.2018 : ВИП зона 200 ЕУР за возрасни, Зона 1 150ЕУР за возрасни, Зона 2 130ЕУР за возрасни, деца од 0 до 6.99 години гратис, деца од 7 до 12 години 50% попуст

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период 17.03.2018 – 07.04.2019

Услови за деца 2-12 со двајца возрасни, прво дете ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло; второ дете попуст  50% ако користи посебно легло.

 

 

 

 

Grand Hotel & Spa****

Ценовникот важи за период 06.12.2018 - 07.04.2019, цените се дадени во €, по апартман (за наведениот број на лица), по ноќ

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2018 - 06.01.2019, 27.01.2019-17.02.2019, во останатите периоди 3 ноќи

ПЕРИОД

Тип на апартман

SUITE

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартманот

218, 331, 328

111, 113, 327, 451, 452, 625, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга/број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

06.12-30.12.

ПП

256

385

513

642

733

1210

30.12-06.01.

ПП

434

652

869

1085

1302

1697

06.01-27.01.

ПП

286

429

572

715

780

1210

27.01-17.02.

ПП

381

571

760

950

1037

1450

17.02-07.04.

ПП

259

388

517

647

705

1210

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база на полупансион (појадок и вечера на база на шведска маса)
 • Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018.)
 • неограничено користење на Spa & Wellness центарот кој зафаќа 1800м2 површина, затворен базен со димензија 18x9m; пресоблекувална (ормар, бањарки, папучи, пешкир), зона за релаксирање, сауна свет – инфрацрвена сауна, руска бања, хамам, базен и џакузи со топла вода на отворено
 • Интернет
 • Хотелско осигурување
 • Ски остава

Во цената за сместување во апартманите се вклучени и дополнителни погодности:

 • Check in во соба, сет за добредоје (вода, овошје, вино), коктел за добредојде, Добра ноќ за најмладите: плазма шејк, голем сет за добро утро (кафе, весници, магазини, сок од свежо овошје), луксузен сет за козметика, детски сет за козметика, масажи во соба по можност, опрема за бебе на барање (пулт за пресоблекување, кадичка, грејач за шише), експрес check out.

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање за време на резервацијата):

 • Туристичка такса во износ од 1 еур по лице, на ден и 0,50 еур за деца 7-15 години, деца до 7 години не плаќаат

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе