Следете нé или притиснете Escape

GREY HOTEL - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Греј Хотелот се наоѓа во Копаоник, во подножјето на ски-патеката Karaman greben, на местото на старото добро кафуле Доли БЕЛ, или подоцна НОВАК.

 

Се наоѓа на самата стаза и е вистински пример за хотелот SK IN-SKI OUT, а веќе го добил олицетворение на незаменливо место за страстни љубители на снежни спортови.

 

Хотелот е отворен во декември 2015 година. Концептот на мини хотел, со посебен акцент на дизајнот, персонализирана услуга, квалитет и удобно сместување со широк спектар на поддршка предизвика голема побарувачка кај овој хотел.Хотелот поседува подземна гаража.

 

Хотел Греј на Копаоник сигурно стана синоним за гостопримство, хармонија, уживање, Копаоник, одмор и релаксација.

 

Без разлика дали сакате да уживате во скијањето, поминат активен одмор со вашето семејство или опуштање - Греј Хотелот е вистинското место за вас.

 

 

 

Ресторани:

 

СИВО ГУРМЕТ

Ресторанот во Греј зафаќа две нивоа - приземје каде што дел надополнет со јадење и седење со камин, како идеално место за чаша вино меѓу оброците или на крајот на вечерта. Голем бар и атрактивна печка за пица ви нудат дополнителни опции за избор на пијалоци и закуски. Сето тоа е покриено со пространа галерија наменета за сите кои сакаат помирна атмосфера со фантастичен поглед на скијачката патека на Караман.

 

Уживајте во вкусни, свежо подготвени јадења во ресторанот со највисоки меѓународни стандарди - доживејте ја целата Греј атмосфера на гурманите. Основата на менито на хемоглобицирани прехранбени производи е претставена на иновативен и модерен начин. Создадена е единствена понуда која претставува комбинација од внимателно редефинирано наследство и нови кулинарски трендови. Со богата винска карта, удобноста ќе биде комплетна.

 

Појадок за гостите на хотелот се служи во ресторан GRAY GOURMET во хотелот галерија. A la carte појадок за секој кој сака да го започне денот со уникатно искуство од Греј се служи на приземјето на ресторанот.

 

Греј Виста

 

Греј Виста Тераса ви дава можност да ја доживеете атмосферата на европските скијачки центри за време на паузите и по скијањето.

 

Падината на Копаоник со најмногу сончеви часови со направена тераса од 400 м2 со надворешниот бар, магичен поглед, вкусна и свежа ужинка, разновидни освежителни пијалоци и коктели.

 

 

 

Wellness:

 

Греј Спа

 

Греј Спа се наоѓа на -2. кат. Таа е идеална за релаксирање и обновување на енергијата. Заборавете го секојдневниот стрес и освежете го вашето тело и умот во прекрасна и пријатна средина.

 

Ако, по активен ден во снегот, сакате да се релаксирате, изберете некои од содржините Греј спа зоната за релаксација, што ја сочинуваат базени, фитнес, сауна, парна бања и масажа.

 

Благодарение на одредена мешавина на база и етерични масла со честички на злато и сребро (Argentum и Aurum третмани за лице и тело), вашето тело брзо ќе детоксицира и ќе се почувствувате подмладено. Релаксирачкиот планински воздух ќе придонесе за целосно опуштање на уживањето, на 1700 метри надморска височина.

 

GREY HOTEL****, centar

 

 

 

 

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

ПЕРИОД

01.Дек -

05. Дек

06.Дек -

15.Дек

16.Дек -

20. Дек

21.Дек -

07.Јан

08.Јан -

31.Јан

01.Фев -

13.Фев

14.Фев -

17.Фев

18.Фев -

28.Фев

01.Март -

10.Март

11.Март -

31.Март

МИН. НОЌИ

       3

3

3

5

5

5

5

5

5

5

МИН. ОСОБИ

DELUXE СОБА

2

85

150

85

185

148

150

185

148

185

115

DELUXE АПАРТМАН DELUXE PREMIUM APP

2

110

205

110

245

165

205

245

165

245

145

3

80

150

80

180

120

150

180

120

180

107

DELUXE АПАРТМАН DELUXE PREMIUM APP

4-та особа

20

40

20

50

30

40

50

30

50

30

5- особа

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО ОСОБА ПО НОЌ,УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување на база ноќевање со појадок ● Едно гаражно место; Wi-Fi , користење на ски остава ● Користење мини бар;

Личен сеф во соба; Прибор за пеглање во соба ● Користење на спа центарот – затворен базен,  relax зона, финска сауна, био сауна, парно купатило,фитнес центар ● ВИП консиерж услуга (за гости кои престојуваат во апартмани Делукс).

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Туристичка такса која се плаќа во агенција и тоа: Возрасни-1 еур дневно; Деца од 7 до 15 год. - 0.5 еур дневно; Деца 2 до 7 год. - бесплатно;

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе