Следете нé или притиснете Escape

HOTEL CLUB A - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Во центарот на Копаоник, токму преку пазарот на копаоник и Конакот.

 

Хотел Клуб А беше Хотел Атлас до 1990-тите и беше дел од хрватската туристичка компанија со истото име. Хотел Клуб А со години функционира под ова име и е дел од хотелската куќа ПУТНИК. Денес таа е раководена од групацијата Метропол од Москва, една од најмоќните компании во Русија и Европа.

 

Од своето основање, клуб А е хотел кој е ценет главно благодарение на хотелскиот персонал. Љубезноста, услужливоста и професионализмот на овие луѓе е добро позната.

 

Карактеристики: Хотелот има 96 соби и два апартмани.

 

Соба Содржина: Секоја соба има сателитска ТВ, телефон со директна телефонска линија и мини бар.

 

Дополнителни погодности: затворен кружен базен со големи панорамски прозорци, џакузи и сауна, салон за масажа, ски складирање, бесплатен паркинг, интернет кафе, мини спортска сала и фризер, вклучен ресторан, a la carte ресторан, коктел дневна, пијано бар, како и добро опремена сала за игри за деца со стручен кадар.

 

За сезона 2017 барот на хотелот е целосно реновиран и е еден од најпознатите во Копаоник за вечерни дружења со чаша добро вино и топла атмосфера со оган покрај каминот.

 

Услуга: полупансион (доручек, вечера) со можност за ручек додаток. Појадок и вечера се сервира на база на вклучена, додека оброците се служат од менито.

 

Гости на хотелот клуб А  имаат на располагање (по барање и бесплатно):

WiFi интернет, сеф, копир, факс, принтер, услуга во соба, ручек кутија, колиба,стол за бебе.

 

Клуб А обезбедува комплетна услуга за организирање на стручни состаноци и семинари. Конференциската сала има 60 седишта, а две дополнителни продавници им даваат можност на помалите групи да работат. Исто така постои и придружна услуга по потреба: ресторан, à la carte ресторан, коктел бар и пијано бар.

 

Хотел Клуб А нуди комплетна удобност и способност да уживаате во секој момент.

 

Ресторани:

 

Појадок и вечера се сервираат вклучени во цената, додека ручек оброците се служат од менито.

 

На услугата е вклучен ресторан, а la carte ресторан, коктел бар и пијано бар.

 

Спорт:

 

Сквош или кошарка во мала спортска сала е идеална рекреација, ако се препуштате во затворен спорт.

 

 

HOTEL CLUB A***, centar                                  

ПОЛУПАНСИОН

06.Дек

12.Дек

17.Дек

28.Дек

30.Дек

30. Дек

03.Jan

03.Јан

03.Јан

06.Јан

20.Јан

27. Јан

03.Феб

24. Феб

03.Март

10.Март

17.Март

24.Март

СОБА

МАКС. ОСОБИ

12.Дек

17.Дек

28.Дек

03.Јан

03.Јан

06.Јан

06. Јан

08.Јан

13. Јан

20. Јан

27.Jan

03.Феб

24.Феб

03.Март

10.Март

17.Март

24.Март

07.Апр

МИНИМУМ НОЌИ

3

4

7

3

10 

7

7

7

7

4

ДВОКРЕВЕТНА

ТРОКРЕВЕТНА

2

3

52

69

54

120

127

98

87

74

63

63

69

65

73

63

72

63

65

52

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

НАПОМЕНА за “Ран букинг попуст”

 Попуст се пресметува само по цена на сместување. За услуга на полупансион (8 евра по лице) не се наплаќа попуст за рана резервација. Бројот на соби кои се продаваат во услови на рано резервирање е ограничен.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 

Сместување врз основа на полупансион за избраниот број на ноќевања; Wi Fi; Употреба на Спа центар

 

ДОПЛАТА:

 

- Туристичка такса 1 еур за возрасни, 7-15 год. плаќаат 0.5 еур и за 0-7 год. бесплатно(таксата се плаќа во агеницја) Осигурување: возрасни 0.25 еур

 0–2 год. бесплатно;

 - Доплата за еднокреветна соба изнаесува 40%.

  • Дополнителна доплата за свечен дочек на Нова Година изнесува 60 еур по лице за возрасни и 30 еур по дете за деца од 7-14 год. (Деца до 7 год. гратис).

  • Дете од 4 до 7 години со двајца возрасни плаќа 50% и користи заедничко легло.
  • Деца од 4 до 12 години. придружувани од двајца возрасни во 1/3 соба, плаќаат: 1. дете 70%, 2. дете 50% и користат заедничко легло;
  • Деца од 4 до 12 години. придружени од минимум еден возрасен човек на сопствено легло плаќаат 70% од цената, на заедничко легло 50%.

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе