Следете нé или притиснете Escape

HOTEL SREBRNA LISICA - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Поранешниот хотел Инвестбанка, денес целосно реновиран и преименуван во  "Сребрена Лисица", се наоѓа помеѓу патеката Мало Језеро и Сан Вали, на 1752 метри надморска височина, со поглед кон бујната шума од смрека.

 

На влезот има пространа сала со рецепција, ресторан и ски-лифт. Исто така постои и продавница.

 

Хотел Сребрена Лисица располага со 34 комфортни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, пријатна дневна соба, која ви овозможува релаксација со домашни и странски ТВ канали и телефон.

 

Според структурата и опремата, становите не се разликуваат значително. Хотелот располага со апартмани од 25 м2 и 35 м2. За помладите, а можеби и постарите има играчница опремена со компјутери и  playstations.Во фоајето, како и во рестораните и баровите,обезбеден е безжичен

WI-FI интернет. Аперитив барот е единственото место во хотелот каде е дозволено пушење.

 

Ресторани:

 

Од пространиот хол, веднаш до продавница, се влегува во ресторанот кој е претпознатлив по  националната кујна.

 

Полупансион, доручек и вечера, вклучува самопослужување базирано на шведска маса. Појадок е од 8 до 10.30, а вечерата од 18.00 до 21.00. Високиот квалитет и големата професионалност на персоналот ќе ве воодушеви преку разни гурмански изненадувања.За оние кои не им се допаѓа изборот на храна може да нарачуваат a la carte јадења од ресторанот. Храната се подготвува од внимателно одбрани високо квалитетни локални намирници коии најчесто се одгледувани на Копаоник или во негова непосредна близина.

 

Спорт:

 

Во подрумот, постои простор кој е опремен со билијард маса, пикадо, фудбал на маса и маса за пинг-понг.

 

Покрај играта,можете да уживате во пријатната музика и пијалок од Аперитив барот.

 

HOTEL SREBRNA LISICA***

СОБИ

 

МАКС.

ЛИЦА

од

23.Дек

30.Дек

02.Јан

8.Јан

15.Јан

22.Јан

29.Јан

03.Фев

10.Фев

17.Фев

24.Фев

03.Март

10.Март

до

30.Дек

2.Јан

08.Јан

15.Јан

22.Јан

29.Јан

03.Фев

10.Фев

17.Фев

24.Фев

03.Март

10.Март

17.Март

Плупансион

7

3

6

7

7

7

5

7

7

7

7

7

7

2+0

СОБИ

2

280

213

366

315

315

315

300

490

497

294

294

294

252

0+1;2+0

FAMILY ROOM

2

350

282

474

427

371

427

390

630

658

441

441

441

301

1+1

3

266

186

312

301

280

301

260

420

434

308

308

308

231

2+1

4-6

245

159

264

266

266

266

210

350

371

273

273

273

217

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА ПОНУДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌЕВАЊА, СМЕСТУВАЊЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

Сместување на база полупансион; Дочен на Нова Година  (пијалокот се плаќа на лице место).

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

  • За дете до 2 год. во придружба на двајца возрасни-бесплатно;
  • За дете од 2-6 год. во придружба на двајца возрасни се наплатува 50% од аранжманот;
  • За дете од 6-12 год. во придружба со двајца возрасни се наплатува 70% од аранжманот.

ДОПЛАТА:

- Доплата за ручек 6 еур по лице за возрасен и 3 еур по лице за деца до 12 год.;

- 5-ти кревет доплата 60%, 6-ти кревет доплата 40%;

- Доплата за единечна соба 70%;

- Туристичка такса од 1 еур по лице од ден, за деца од 7-15 год. се наплаќа 0.5 еур од лице од ден, за деца под 7 год. бесплатно;

- Осигурување – 0.3 еур по лице од ден; Туристичката такса и обезбедувањето се плаќаат при самата резервација во туристичката агенција.

 

    SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе