Следете нé или притиснете Escape

КОНАЧИШТЕ JUNIOR - Хотел

Попусти

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10% за резервации до 10.10 (ограничен број на соби)

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел Јуниор се наоѓа во туристичкиот центар Брзече на Копаоник. Се наоѓа на идеална надморска височина од 1100 метри.

 

Дополнителни содржини: лоби бар, ресторан, диско, фитнес, спа, релаксација соба со масажа, воз, игрална, билијард, пинг-понг, сателитска ТВ, продавница...

Отворениот камин го комплетира просторот со топлина. Во рамките на хотелскиот комплекс има Спа центар, кој зафаќа површина од околу 8 хектари, бројни спортски објекти, сопствена скијачка патека и простран паркинг (со видео надзор) за патнички автомобили и автобуси. Гостите можат да уживаат во одмор и рекреација со летни и зимски спортови и организирани прошетки.Ресторани:Лоби барот нуди широк спектар на десерти, алкохолни и безалкохолни пијалаци, импресивниот камин во централниот дел на лоби бар ја надополнува атмосферата. Главниот ресторанима 300 места, додека а la carte ресторантот, каде што може да се пробаат локалните специјалитети и интернационална кујна, има дополнителни 80 места. A la carte "Kitchen & Bar", во кој можете да уживате во локалната и интернационалната кујна, има 115 места.Спа центарот располага со мал 2x4m базен, сауна, 2 џакузи кади, туш, хамам и соба за масажа.

  

Содржина на собите и апартманите:Хотелот располага со 71 соба и 7 апартмани (10 кревети). Сите соби и апартмани имаат сателитска ТВ, интернет конекција, телефон, фрижидер, сеф, Т/WC и фен. Некои апартмани имаат дневна соба, кујна, џакузи, сауна, гардероба и дополнителен тоалет.

 

Коначиште Junior има 20 соби на I и II спрат и 6 реновирани соби Делукс на приземје, специјално прилагодени за лица со посебни потреби. Сите соби и апартмани имаат ТВ, телефон и TWC.

 

  http://www.juniorhotel.rs/

  

КОНАЧИШТЕ JUNIOR

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10% за резервации до 10.10 (ограничен број на соби)

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

МИН. ГОСТИ

01. Дек

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 29. Дек - 05. Јан

05. Jaн

12. Jaн

02. Феб

29. Дек

4 НОЌИ

ДОПОЛНИТЕЛЕН ДЕН

7 НОЌИ

12. Jaн

02. Феб

16. Феб

ЕКО СОБА

2

46

288

51

331

49

46

51

СТАНДАРД СОБА

2

53

315

58

366

56

53

58

3

99

366

71

433

69

66

71

КОМФОРТ СОБА

2

58

336

63

393

61

58

63

3

71

387

76

383

74

71

76

4

83

412

72

469

86

83

89

СЕМЕЈНА СОБА

2

67

/

/

/

69

67

72

3

79

462

84

536

82

79

84

4

92

514

97

602

95

92

97

FRIENDS СОБА

5

111

591

116

705

114

111

116

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА  ДНЕВНО ВО ЕУР НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе