Следете нé или притиснете Escape

КОНАЦИ - Апартмани

Попусти

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10 % за резервации до 01.10 (важи за ограничен број на капацитети)

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Апартманите Конаци се наоѓаат во самиот центар на туристичкиот центар Копаоник. Во комплексот од 5 контаци (Маглиќ, Раш, Јелач, Козник, Брвеник), со вкупно 407 студиа и апартмани од различен тип. Секој од нив е опремен со комплетна кујна, бања, телефон, радио и телевизија. Овој станбен комплекс, кој е срцето на општествениот живот на туристичкиот центар, располага со бутици, кафулиња, ресторани, и продавници.Содржина на студија / апартмани: мини кујна со садови и прибор за јадење, мини-фрижидер, маса и столчиња, LCD телевизор, бања со туш.

 

АПАРТМАНИ КОНАЦИ

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10 % за резервации до 01.10 (важи за ограничен број на капацитети)

Акции

 

SKI OPENING

 

 

ПАКЕТИ Декември / Март

 

7=6

-25%

 

7=6

7=5

 

Макс. лица

6 Дек-9.Дек

9 Дек-12.Дек

12 Дек-17.Дек

17 Дек-30.Дек

17.Март-07.Април

30.Дек-06.Јан

6.Јан- 20.Јан

20.Јан-03.Феб

3.Феб-

17.Феб

17.Феб-10.Мар

10.Мар-17 Мар

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАВЕДЕНИОТ БТРОЈ НА НОЌЕВАЊА, АКЦИИТЕ СЕ ПРЕСМЕТАНИ ВО ЦЕНАТА ОСВЕН ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА              *Помал број на ноќевања од наведените само на барање по дневен ценовник

Мин. ноќи

 

3

3

5

3

4

5

6

7

7

7

7

7

7

7

0+1 СТД

2

198

169

330

169

209

239

259

269

735

486

425

659

462

385

1+1 СТД

3

228

199

380

179

229

259

289

299

819

540

473

729

516

430

2+1 СТД

4

249

209

415

199

249

289

319

339

899

600

525

799

570

475

ЈЕЛАЦ 2+1 СТД

4

273

229

455

219

279

319

349

379

995

660

578

885

630

525

3+1 АПП

5

342

289

570

266

333

387

427

454

1183

780

683

1045

741

618

2+2 АПП

6

372

309

620

292

366

424

468

498

1365

900

788

1195

855

713

ДНЕВЕН ЦЕНОВНИК

0+1 СТД

2

70

57

66

57

105

81

94

77

1+1 СТД

3

80

65

76

65

117

90

104

86

2+1 СТД

4

85

70

83

70

130

100

115

95

ЈЕЛАЧ 2+1 СТД

4

95

77

91

77

143

110

127

105

3+1 АПП

5

119

95

114

95

169

130

150

124

2+2 АПП

6

125

103

124

103

195

150

173

143

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

Наем на база ноќевање; ски остава; wi-fi; одржувањее; услуги на рецепција.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Туристичка такса од 1 ЕУР по ноќ за возрасни, 0,5 ЕУР по ноќ за деца 7 – 15.

Рецепцијата е лоцирана на приземјето на конакот КОЗНИК  (приод од горниор паркинг)

 

Студио 0+1 (1-2 лица) – купатило (туш), една просторија со софа на развлекување за две лица или брачен кревет;

Студио 1+1 (2-3 лица) - купатило (туш), една просторија со легло за едно лице и софа на развлекување за две лица;

Студио 2+1 (3-4 лица) - купатило (туш), jedna prostorija sa 2 odvojena ležaja софа на развлекување за две лица;

Апартман 3+1 (4-5 лица) - купатило (туш), дневна соба со софа на развлекување за две лица, спална соба со брачен кревет, спална со единечно легло.

Апартман 2+2 (4-6 лица) - купатило (туш), дневна соба со софа на развлекување за две лица, спална соба со брачен кревет, спална со две единечни легла.

Студио 2+1 ЈЕЛАЧ (3-4 лица) - купатило (туш), една помала просторија до брачен кревет и софа на развлекување за 1-2 лица;

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе