Следете нé или притиснете Escape

KRALJEVI CARDACI - Апартмани

Попусти

     Попуст за рана резервација:

 

 - 10% попуст за резервации направени у платени до 30.09.2018.

 - 5% попуст за резервации направени у платени во период од 01.10. до 15.10.2018.

Резервација се врши исклучиво со уплата на 30% пд вкупната сума

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ:

 • СТУДИО 2 – 3 лица, една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица, еден единечен кревет на извлекување (за 3то лице), купатило со туш и фен, комплетно опремена кујна со фрижидер, електрично шпоре, маса за оброци, ЛЦД ТВ, кабловска програма, бежичен интернет.
 • АПАРТМАН 4 лица, дневна соба со гарнитура на развлекување за 2 лица, спална со брачен кревет, купатило со туш и фен, комплетно опремена кујна со фрижидер, електрично шпоре, маса за оброци, ЛЦД ТВ, кабловска програма, бежичен интернет.
 • АПАРТМАН 6 лица, дневна соба со гарнитура на развлекување за 2 лица, спална со брачен кревет, втора спална со два поединечни кревети, купатило со туш и фен, комплетно опремена кујна со фрижидер, електрично шпоре, маса за оброци, ЛЦД ТВ, кабловска програма, бежичен интернет.
 • www.kraljevicardaci.com

 

Важни информации

     Основна услуга: Наем на апартман / ноќ

 Цената вклучува:

 • Наем на избраниот апартман.
 • Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, пешкири
 • Превоз до скијалиштето пет пати дневно за време на работа на жичарата
 • Користење на ски остава со ски сервис на 30 метри одалеченост од ски стазата „Мало језеро” (во близина има паркинг кој се доплаќа)
 • Цената вклучува ваучер со 15% попуст на цената на дневната карта за користење на SPA&WELLNESS центарот од 1500m² кој содржи:
  • Затворен базен 14x6 со џакузи (длабочина 1,7м)
  • Отворенбазен 10x5 (длабочина 1,5м)
  • Џакузи на отворено
  • Финска сауна
  • Руска бања
  • Турско купатило
  • Хамам
  • Солена пештера
  • kneipp базен
  • tepidarijum

  *Дозволен престој за деца до 12 години

Детската зона содржи:

- Baby базен 6x4 (длабочина 0,4м)- Детски базен 13x11 длабочина 1м)-Тобогани 

         Float Spa капсулата како и третманите и масажите се плаќаат на лице место. Сите гости на SPA&WELLNESS центарот добиваат баде мантил, пешкир и папучи.

         

Хотелот е најдобар Wellness хотел во Србија.

 

   Цената не вклучува (обавезна доплата на лице место):

 •    боравишна такса 100,00 РСД по ноќ за возрасен 50,00 РСД по ноќ за дете 7 – 15. Помлади деца не плаќаат такса.
 •    Осигурување од 20,00 РСД по лице по ноќ, без обзор на возраст.

Доплати (не се обавезни):

 • Полупансион (шведска маса, појадок и вечера): за возрасни 15,00 ЕУР по лице по ноќ, за деца 2 -  12 години 9,00 ЕУР по лице по ноќ.
 • (во случај на помалце од 15 гости во хотелот оброците се слуќат по сет мени)

 

За резервација потреба е уплата на 30% од сумата, останатото се доплаќа 30 дена пред почеток на престојот

ПЕНАЛИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:

 • 30 или повеќе денови пред почеток на престојот – без пенали
 • 29 – 15 денови пред почеток на престојот – 20%
 • 14 – 8 дена пред почеток на престојот – 40%
 • 7 – 1 ден пред почеток на престојот – 60%
 • На ден на почеток на престојот – 80%
 • Доколку се напушти хотелот порано нема поврат на неискористените средства
 • По извршена резервација промена се врши само со одобрение од хотелот
 • Лошите временски услови НЕ СЕ ВАЛИДНА ПРИЧИНА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ИЛИ НЕ ПОЈАВУВАЊЕ

 

ЦЕНИ ЗА АПАРТМАНИ - ЗИМА 2018/2019

 

Ценовник за наем на апартмани 02.12.2018. до 07.04.2019.

Период

Смена

1/3 студио

1/4 апартман

1/6 апартман

 

 

Ski Opening – посебна понуда

02.12. - 16.12.

Нед / Нед

35

48

57

16.12. - 23.12.

5=7*

Нед / Нед

              42

55

78

23.12. - 30.12.

Нед / Нед

50

75

90

30.12. - 06.01.

Нед / Нед

75

100

115

30.12. - 06.01.Manje od 7 noći

Нед / Нед

95

125

140

06.01. - 20.01.

Нед / Нед

50

75

90

20.01. - 03.02.

Нед / Нед

45

            65

80

03.02. - 17.02.

Нед / Нед

65

85

100

17.02. - 10.03.

Нед / Нед

42

52

68

10.03. - 07.04.5=7*

Нед / Нед

35

48

57

Цените се дадени во ЕВРА, по ноќ по сместувачка единица (студио или апартман). Се плаќа во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

*АКЦИЈА 5 = 7   за наем на ашартман за 5 noći, ноќи дпбивате 2 ноќи ГРАТИС!

 

SKI OPENING  - акцијата накнаднo ќе биде објавена

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе