Следете нé или притиснете Escape

KRALJEVI CARDACI - Хотел

Попусти

Попуст за рана резервација:

            - 10% попуст за рeзервации направени и платени до 30.09.2018.

            - 5% попуст за рeзервации направени и платени во период од 01.10. do 15.10.2018.

 • Детска недела:
 • БЕСПЛАТЕН престој за две деца придружени од двајца возрасни, на посебно легло:

            - Дете 0-15 години во соба 1/2+1 (цената за возрасни се смета од колоната соба)

            - Дете 0-15 години во апартман (цената за возрасни се смета од колоната апартман)

 • Попуст на цената за наем на ски опрема за деца 30%
 • Попуст на настава во ски школа за деца 30% (се однесува на групна настава)

 

 • Недела со SKI PASS:
 • БЕСПЛАТЕН шестдневен ски пас за возрасни (исклучиво за седмодневни аранжмани)
 • Попуст за наем на ски опрема од 30% (исклучиво за наем на комплетна опрема)

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ:

 • Двокреветна 1/2  соба. Купатило (туш, фен, бадемантил), брачен кревет, кабловска ТВ, телефон, минибар, електричен бокал, сеф. Бежичен интернет.
 • Трокреветна супериор 1/2+1 соба. Купатило (туш, фен, бадемантил), брачен кревет,  гарнитура на развлекување, кабловска ТВ, телефон, минибар, електричен бокал, сеф. Бежичен интернет.
 • Апартман за четири лица 1/2+2. Купатило (туш, фен, бадемантил), дневна соба со гарнитура на развлекување, спална со брачен кревет, кабловска ТВ (два телевизори), телефон, минибар, електричен бокал или кујничка, сеф.
 • Апартман за пет лица 1/2+3. Купатило (туш, фен, бадемантил), дневна соба со гарнитура на развлекување, спална со брачен кревет и легло на развлекување, кабловска ТВ (два телевизори), телефон, минибар, електричен бокал, сеф.
 • Апартман за шест лица 1/2+4. Купатило (туш, фен, бадемантил), дневна соба со гарнитура на развлекување и камин, кујничка со дел за седење, две спални соби – една со брачен кревет а другата со два поединечни
 • www.kraljevicardaci.com

 

Услови

     Услови:

 

  - Пократок престој само на барање со доплата од 20%

 • Дете 0-7 со две возрасни лица на исто легло во соба 1/2 БЕСПЛАТНО
 • Дете 0-15 со една возрасо лицево соба 1/2 попуст 50%

  -  Дете 0-15 со две возрасни лица  на посебмо легло во соба 1/2+1 попуст 50%, а второ дете 0-7 на заедничко легло БЕСПЛАТНО

 • Деца 0-15 со две возрасни лица  на посебмо легло во апартман попуст 50%
 • Трето возрасно лице во соба 1/2+1 попуст 30%
 • Четврто возрасно лице со апартман 1/2+2 попуст 70%
 • Четврто и пето возрасно лице во апартман 1/2+3 попуст 50%
 • Пето и шесто возрасно ице во апартман 1/2+4 попуст 50%

 

Важни информации

     Во цената е вклучено:

čeni u u boravka:

 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса

(во случај во хотелот да има помалку од 30 гости оброците се служат од сет мени.)

 • користење на SPA&WELLNESS центарот од 1500m² кој содржи:
  • Затворен базен 14x6 со џакузи (длабочина 1,7м)
  • Отворенбазен 10x5 (длабочина 1,5м)
  • Џакузи на отворено
  • Финска сауна
  • Руска бања
  • Турско купатило
  • Хамам
  • Солена пештера
  • kneipp базен
  • tepidarijum

  *Дозволен престој за деца до 12 години

Детската зона содржи:

- Baby базен 6x4 (длабочина 0,4м)- Детски базен 13x11 длабочина 1м)-Тобогани 

         Float Spa капсулата како и третманите и масажите се плаќаат на лице место. Сите гости на SPA&WELLNESS центарот добиваат баде мантил, пешкир и папучи.

 

   Цената не вклучува (обавезна доплата на лице место):

 •    боравишна такса 100,00 РСД по ноќ за возрасен 50,00 РСД по ноќ за дете 7 – 15. Помлади деца не плаќаат такса.
 •    Осигурување од 20,00 РСД по лице по ноќ, без обзор на возраст.

 

За резервација потреба е уплата на 30% од сумата, останатото се доплаќа 30 дена пред почеток на престојот

ПЕНАЛИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:

 • 30 или повеќе денови пред почеток на престојот – без пенали
 • 29 – 15 денови пред почеток на престојот – 20%
 • 14 – 8 дена пред почеток на престојот – 40%
 • 7 – 1 ден пред почеток на престојот – 60%
 • На ден на почеток на престојот – 80%
 • Доколку се напушти хотелот порано нема поврат на неискористените средства
 • По извршена резервација промена се врши само со одобрение од хотелот
 • Лошите временски услови НЕ СЕ ВАЛИДНА ПРИЧИНА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ИЛИ НЕ ПОЈАВУВАЊЕ
 • Хотелот е најдобар Wellness хотел во Србија.

 

 • Неограничено користење на фитнес центарот
 • Неограничено користење на салата за пинг понг
 • Превоз до скијалиштето 5 пати дневно за време на работа на ски лифтовите
 • Користење на ски остава 30м од сли стазата „Мало језеро” (поред ски оставата има голем парконг кој се плакја на лице место)
 • Креветче за бебиња на барање на гостите
 • Забава за деца:

-  дружење со дедо Мраз за време на новогодишните празници

-  детска игротека (само со присуство на родителите

 • Интернет во хотелскиот комплекс
 • Отворен паркинг (ограничен капацитет)
 • Доцно одјавување – одјавување до 11 часот со користење на просторија за туширање и пресоблекување по скијање

 

Цените се дадени по лице по ноќ на база полупансион за период 02.12.2018. до 07.04.2019.

Период

Смена

Соби

1/2, 1/2+1

Соби 1/1

Апартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

 

 

Ски опенинг – посебна понуда

02.12. - 16.12.

Нед / Нед

45

63

55

16.12. - 23.12.

Нед / Нед

50

70

60

23.12. - 30.12.

Нед / Нед

55

75

65

30.12. - 06.01.

Нед / Нед

69

100

83

30.12. - 06.01.Помалку од 7 ноќи

Нед / Нед

85

115

99

06.01. - 20.01.

Детска недела

Нед / Нед

57

80

70

20.01. - 03.02.

Недела со ски пас

Нед / Нед

57

            80

70

03.02. - 17.02.

Нед / Нед

57

80

70

17.02. - 10.03.

Нед / Нед

50

70

60

10.03. - 07.04.

Нед / Нед

45

63

55

Цените се во евра по лице за дно ноќевање.

Плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД.

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе