Следете нé или притиснете Escape

MUJEN LUX - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Во викенд одморалиште на 4,5 км од центарот на Копаоник, е изградена една од најубавите и најлуксузни згради на Копаоник, Вила Муј Ен Лукс. Во прилог на апартмани, дополнителни објекти се ресторан со затворена тераса со над 200м2 со прекрасен поглед на падините на Копаоник, спа центар со затворен базен, џакузи, тепидариум и сауна. Објектот има отворен паркинг простор со ограничен капацитет. Таа се наоѓа во близина на жичарницата "Сончев долина", која е само 1,8 км од објектот. Услугата е базирана на полупансион.

 

MUJEN LUX **** wellness&spa

СПЕЦИЈАЛНИТЕ ПОНУДИ ОЗНАЧЕНИ СО * ВАЖАТ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО ЛИЦЕ И ТОА ЗА 7 ПОЛУПАНСИОНА/НОЌЕВАЊА И ПОЈАДОК

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

МАКС. ЛИЦА

Период

02.Дек-09.Дек

09.Дек-23.Дек

23.Дек-06.Јан

06.Јан-13.Јан

13.Јан-27.Јан

 

27.Јан-17.Фев

 

17.Фев-24.Фев

24.Фев-03.Март

 

03.Март-10.Март

 

10.Март-24.Март

24.Март-07.Април

НОЌИ

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

STUDIO

3 - 4

385

209*

610

410

229*

480

375

395

410

209*

190*

STANDARD APARTMENT

5

385

610

410

480

375

395

410

SUPERIOR APARTMENT

5

405

670

460

550

415

435

455

ЗАБЕЛЕШКА: Периодите означени со *, важат само за сместување на база ноќевања со појадок.

 

ЦЕНИТЕ ЗА ПОЛУПАНСИОН ВКЛУЧУВААТ:

● сместување на база полупансион  ● неограничена употреба на спа центарот  ● WI-FI ● обезбеден превоз до ски лифтовите (5 пати во денот)

ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО * ВКЛУЧУВААТ:

● сместување на база ноќевање со појадок ● неограничена употреба на спа центарот  ● WI-FI ● обезбеден превоз до ски лифтовите(5 пати во денот)

** Можност за доплата за вечера која изнесува 10 еур по лице на ден

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

● Деца до 2год. на заедничко легло- ГРАТИС ● Деца 2-12 год. на посебно легло 50% попуст ● Две деца 2-12 год. со 2 возрасни-50% попуст на секое дете

 

MUJEN LUX **** - НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ

ПАКЕТ I

ПАКЕТ II

ПАКЕТ III

29.Дек – 02.Јан 2019

30.Дек – 02.Јан 2019

31.Дек – 02. Јан 2018

5 ДЕНА / 4 НОЌИ

4 ДЕНА / 3 НОЌИ

3 ДЕНА/ 2 НОЌИ

СТУДИО ИЛИ АПАРТМАННОЌЕВАЊЕ И ПОЈАДОК

НОВОГОДИШНИОТ ПАКЕТ ВКЛУЧУВА:

НЕОГРАНИЧЕНА УПОТРЕБА НА СПА ЦЕНТАРОТ

WI-FI / ПАРКИНГ / ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ДО ЦЕНТАРОТ

415 ЕУР ПО ЛИЦЕ

355 ЕУР ПО ЛИЦЕ

295 ЕУР ПО ЛИЦЕ

 

ПОПУСТ ЗА ДЕЦАНОВОГОДИШЕН ПАКЕТ:

● Деца до 2год. на заедничко легло- ГРАТИС ● Деца 2-12 год. на посебно легло 50% попуст ● Две деца 2-12 год. со 2 возрасни-50% попуст на секое дете

● Доплата за вечера 15 еур по лице за возрасни и 7 еур по лице за деца од 2-12 год.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

● Тористичка такса 1 еур на ден за возрасен и 0.5 еур за деца од 7-15год. ● Осигурување 0.3 еур на ден за возрасен и за дете до 12 год. – се плаќа на рецепција.

 

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе