Следете нé или притиснете Escape

NEBESKA STOLICA 1,2 - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Објектот Nebeske Stolice 1, од неговиот почеток е една од најпопуларните објекти на Копаоник. Угостителство, позицијата на објектот и пријатениот амбиент на студиа / апартмани како и ресторанот “L`amii” ќе го направат вашиот одмор незаборавен. Ќе споменеме и една од најсончевите тераси на Копаоник и, секако, најдобро место да се опуштите и да уживате во погледот према Машинац.

 

Nebeske Stolice 1 се наоѓа на ски патека Машинац, бројот на линии 22, во близина на Гранд. Хотелот ski-in ski-out е одличен избор за семејства со деца.

 

Карактеристики: објектот има 35 апартмани од различни структури за престој од 2-6 лица. Внатрешноста на станот Nebeske Stolice 1  е направена во дабови масиви со внимателно дизајнирани детали.

 

Сместување се состои од: TV со кабелска, телефон, креветче (на барање), бања (туш), фен за коса, комплетно опремена кујна (мини фрижидер, готвење со две пламеници и додатоци висок квалитет за поединечно подготовка и послужување оброци).

 

Дополнителни капацитети: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ски лифт, ски изнајмување.

 

Ресторан: Во зградата има ресторан "L`ami" со голема тераса и три одделни амбиентални средини со камини. Во прилог на пансионот, ресторан, исто така, нуди понуда A'la carte.

 

Услуга: изнајмување + полупансион

 

ЗАБЕЛЕШКА: За превоз на вашите лични предмети, од паркингот до избраниот објект, се грижи хотелот и тоа спаѓа во хотелската услуга.

 

 

 

Nebeska Stolica 2 се наоѓа над објектот Nebeska Stolica 1, на ски-патека Машинац, бројот на линии 22, во близина на Гранд. Хотелот е ski-in ski-out и е одличен избор за семејство.

Современата опрема, вградена во пријатен амбиент кој доминира со детали од дрво, ќе го направи вашиот престој во некои од студиата / апартманите удобни. Бесплатен безжичен интернет пристап е на располагање во текот на хотелот.

 

Nebeska Stolica 2 на Копаоник, е совршено позициониран објект за скијачи и други гости и единствениот хотел кој се наоѓа на ски-патека.

 

Nebeska Stolica 2 поседува Етно ресторан "Таверна во планината", во која е можно да се влезе со ски опрема, што дава можност за кулинарски уживања во прекрасна атмосфера и услуга. Можете исто така да ја посетите сончевата тераса на овој ресторан.

 

Nebeska Stolica 2, место кое ќе ве пирми со гостопримство и незаборавна услуга.

 

Карактеристики: зградата располага со 41 студиа / апартмани, различни структури за престој од 2-8 лица и нов блок од двокреветни и трокреветни соби.

 

Ресторан Централна исто така се користи како конференциска сала. Има мини бар за 10 лица, аперитив бар, етно ресторан "Крчма у планини".

 

Сместување се состои од: LCD телевизори со кабловски прием, телефон, креветче (на барање), бања (туш), фен за коса, комплетно опремена кујна (мини фрижидер, готвење со две пламеници и додатоци висок квалитет за поединечно подготовка и послужување оброци).

 

Во прилог на стандардните апартмани, во објектот се наоѓа луксузно опремен ВИП апартман (кула).Кој зафаќа површина од 132 м2 стан има дневна соба со камин, 4 тераси (по една на секоја страна), мини-кујна и горниот кат со две спални соби, секоја со директен телефон и телевизија, работна соба, две бањи (еден со џакузи, а другиот со туш кабина), сауна ... Vip апартманот се изнајмува на кревет и појадок со можност да служат оброци во самиот стан.

 

Во амбиент на строго избрани детали, со поглед на целиот Копаоник, им нуди на посетителите незаборавно искуство.

 

NEBESKA STOLICA 1 Апартмани

Тип

Макс. особи

Услуга

16.Дек

23.Дек

30.Дек

06.Јан

20.Јан

27.Јан

03.Фев

17.Фев

10.Март

17.Март

 

СМЕНА НЕДЕЛА, 7 НОЌИ

23.Дек

30.Дек

06.Јан

20.Јан

27.Јан

03.Фев

17.Фев

10.Март

17.Март

31.Март

 

2+0 студио

2

НАЕМ

310

390

595

440

STOP

440

595

440

360

310

 

1+1 студио

3

360

420

635

490

490

635

490

400

360

 

2+1 студио

4

400

460

695

545

545

695

545

430

400

 

3+1 апартман

5

500

595

870

665

665

870

665

515

400

 

4+1 апартман

6

545

665

985

750

750

985

750

595

545

 

ЦЕНИ ВО ЕУР ПО СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

NEBESKA STOLICA 2 Апартмани

Тип

Макс. особи

Услуга

15.Дек

22.Дек

29.Дек

05.Јан

26.Јан

02.Фев

16.Фев

23.Фев

09.Март

16.Март

СМЕНА САБОТА, 7 НОЌИ

22.Дек

29.Дек

05.Јан

26.Јан

02.Фев

16.Фев

23.Фев

09.Март

16.Март

30.Март

2+1 апартман

4

НАЕМ

460

565

820

615

710

820

665

595

515

460

3+1 апартман

5

565

720

995

760

820

955

770

740

615

565

4+1 апартман

6

595

800

1.045

820

870

1.045

860

810

645

595

5+1 апартман

7

635

840

1.130

925

945

1.130

925

880

690

635

6+1 апартман

8

740

945

1.210

1.025

1.045

1.210

1.015

975

790

740

                                                                                                  ЦЕНИ ВО ЕУР ПО СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

NEBESKA STOLICA 2 Соби

1/2, 1/2+1, 1/2+2 

2, 3, 4

287

287

357

322

357

357

322

322

322

322

3 особи во 1/2+1 и 1/2+2 соби

217

4. особи во 1/2+2 соби

182

1/3+1

4

252

252

322

287

322

322

287

287

287

287

1/3+2

5

252

252

322

287

322

322

287

287

252

252

4.осови во 1/3+1 и 1/3+2 соби

217

5.особи во 1/3+2 соби

182

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО ЛИЦЕ ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Aparthotel „Nebeske stolice 1 i 2“  се наоѓаат на самата стаза и не може да се стигне со автомобил или со автобус. За превоз на багаж до имотот, се грижи хотелот.

ПОЛУПАНСИОН:

Nebeska stolica 1 Полупансион  17 еур дневно по особа; Доручек 6 еур по особа дневно; Деца до 1,99 год. бесплатно, деца 2-9.99 год. плаќаат 50%;Доплатата за полупансиот не е задолжителна. Напомена: Во Nebeskoj stolici 1 услугата на полупансион е класичен сервис (избор на повеќе јадења).

                                               

 

Nebeska stolica 2

Полупансиот 18 еур дневно по особа; деца до 1,99 год. бесплатно;деца 2 – 9,99 год. плаќаат 50%; Доплата за полупансиот е задолжителна за гостите во апартмански смештај. Напомена: Услуга полупансион (доручек/вечера) во Nebeskoj stolici 2 е на база на шведска маса.

НАПОМЕНА ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СОБИТЕ:

Деца 2-10 год. во сите соби на сопствено или доплатено легло плаќаат со 10 еур намаление од цената по ден.;

 Дете 2-5 год. во 1/2 соби (на заедничко легло) со  двајца возрасни, плаќа само полупансион 10 еур по ден;

Деца до 2 год. – ГРАТИС;      

Две деца до 10 год. во соба каде има +1 помошно легло(со двајца возрасни), плаќаат по 50%;

Доплата за еднокреветна соба изнесува 22 еур на ден.

ТУРИСТИЧКА ТАКСА И ОСИГУРУВАЊЕ:

Се плаќа на рецепција:  Возрасни- 1 еур дневно;Деца од 7 до 15 год.  0.5 еур дневно;Деца 2 до 7 год. бесплатно; Осигурување 0.5 еур дневно по особа(деца до 2 год. гратис)

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе