Следете нé или притиснете Escape

СРЕБРНАЦ - Хотел

2

Попусти

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

- деца до 4 бесплатно; деца 4 – 12 во заедничко легло со родителите бесплатно; деца на помошно легло 50%

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот Сребрнац се наоѓа на патот од туристичкиот центар Копаоник кон Брце. Пред зградата се наоѓа жичарница што води кон врвот на Гобеља и понатаму преку Тегла во системот на други ски-лифтови на скијачкиот центар Копаоник. Овие ски-лифтови покриваат околу 12 км скијачки патеки. Во рамките на овие скијачки патеки постојат и две FIS црни патеки. Хотелот е наменет за скијачи поради близината на патеките, но и за семејствата кои ќе уживаат во мирна зимска атмосфера со деца. Од центарот, хотелотодалечен 3 километри.Содржина: Хотелот исто така располага со ресторан во кој се подготвуваат разни специјалитети пред гостите, етно ќебапчилница со специјално украсен камин и скара, ТВ соба, безжичен интернет, фитнес, сауна, дискотека за ноќна забава, ски услуга и изнајмување на ски опрема и спортско игралиште во близина на зградата.

 

Хотелот располага со 1/2, 1/3, 1/3 + 1 соби, како и 8 апартмани, со капацитет од 180 легла. Секоја соба има купатило, ТВ и телефон.

 

http://srebrnac.rs/

ХОТЕЛ СРЕБРНАЦ **

 

 

УСЛУГА

06. Дек - 09. Дек

SKI OPENING

01. Дек

22. Дек

21. Дек

28. Дек

28. Дек

02. Јан

02. Јан

07. Јан

07. Јан

31. Јан

31. Jaн

17. Феб

17. Феб

1/2 СОБА

ПО ЛИЦЕ

ПП

72

26

30

47

40

32

39

31

1/3 СОБА

ПП

72

23

27

45

39

29

36

28

1/3 + 1 СОБА

ПП

72

21

25

42

36

27

34

26

¼ АПАРТМАН

ПО АПАРТМАН

ПП

102

102

119

170

153

127

153

119

1/5 АПАРТМАН

ПП

119

119

136

187

170

144

170

136

¼ LUX АПАРТМАН

ПП

144

144

170

238

204

187

221

204

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ / АПАРТМАН

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:

- деца до 4 бесплатно; деца 4 – 12 во заедничко легло со родителите бесплатно; деца на помошно легло 50%

ДОПЛАТИ:

- туристичка такса 1 ЕУР по лице дневно, деца 7-15 godina 0,5 ЕУР дневно; осигурување 0,1 ЕУР дневно за сите возрасти.

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе