Следете нé или притиснете Escape

VILA RAŠKA

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Вила Рашка се наоѓа во центарот на Копаоник. Се наоѓа во непосредна близина на ски-патеката Karamangreben (50 m), а Гранд Хотел е на само 30 m. Вилаta располага со 8 студија. Секое студио располага со модерна кујна, тоалет, домофон, кабловска телевизија и бесплатен интернет.

 

VILA RAŠKA

СОБА

 

25.Нов- 02.Дек

02.Дек –23.Дек

23.Дек –30.Дек

30.Дек –06.Јан

06.Јан – 13.Јан

13.Јан – 27.Јан

27.Јан –17.Фев

17.Фев 17.Март

17.Март 31.Март

ЦЕНА ЗА 7 ДЕНА

НОЌИ

7

7

7

7

7

7

7

7

7

ЛИЦА

2 + 0

2

128

248

274

444

426

368

444

350

274

1 + 1

3

162

282

299

496

470

402

496

385

299

2 + 1

4

213

333

359

581

547

444

581

426

359

ЦЕНА ОД ДЕН

2 + 0

2

21

42

44

70

68

59

70

56

44

1 + 1

3

30

46

48

78

77

63

78

60

48

2 + 1

4

34

56

58

93

85

71

93

68

58

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

● Сместување; интернет.

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНА  - ПЛАЌАЊЕ НА РЕЦЕПЦИЈА:

● Туристичка такса : за возрасни 1 еур по лице на ден,за деца од 7-15 год. 0.5 еур по лице на ден ● Осигурувањ за возрасни и деца над 2год. 0.2 еур по лице на ден   ●  Паркинг 7 еур на ден.

ЦЕНИТЕ СЕ ПРЕТСТАВЕНИ ВО ЕУР

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе