Следете нé или притиснете Escape

ŽUPA WELLNESS & SPA - Хотел

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Жупа беше домаќин на своите први гости кон крајот на 2017 година.

 

Зградата била подигната на местото на поранешното одморалиштето Сува Руда, и директно под хотелот Сребрена Лисица (поранешен Инвестбанка). Жупа Wellness & Spa се наоѓа во непосредна близина на малото езеро, на околу 200 метри. Растојанието од центарот на Копаоник (Конак) е околу 400м пеш по стаза или околу 800м со автомобил. Тој е дизајниран и изграден за да ги задоволи потребите на секој гостин, без оглед на тоа кој период од годината е. Во непосредна близина има зелен појас покриен со борови дрвја.

 

Во прилог хотелот нуди  рецепција, лоби бар и ресторан "a la carte", затворен базен со Wellness понуда и подземна гаража, со вкупна површина 1315 м2, со повеќе од 50 паркинг места. Подземната гаража има систем за вентилација, како и противпожарен систем со прскалки.

 

Гостите имаат бесплатен пристап до интернет преку Wi-Fi. Љубезениот персонал за прием ќе ве извести за пристап до податоци за користење на оваа услуга. На приемот на телевизиски канали е предвидено преку сателитска мрежа и се состои од национални, локални, странски, спортски и детски канали, кои се достапни во сите станови.

 

Ски пристап - излез на патеки

 

На растојание од помалку од 200 метри, се наоѓа најблиската стаза Мало Езеро. За да се вратите назад најпогодно е да се симнете од ски лифтот на станицата Мало Езеро.

 

SARUNA Wellness & Spa - "искуство и чувство на задоволство во вашето тело и дух"

 

Саруна Wellness & Spa нуди:

 

1 финска сауна

1 турски сауна

1 инфрацрвена "IR" сауна

3 масажа соби - две се поврзани со мобилна врата и ова овозможува масажа за парови

1 затворен базен 9 х 4.5 м

1 џакузи

Управување со базен и спа центар објект во Копаоник,Жупа е доверена на врвни специјалисти Sarun, кои се докажани во многу хотели во Европа.

 

 

 

Ресторани и барови

 

Лоби бар

 

Замислен и дизајниран за релаксација, лоби барот претставува место каде можете да уживате во чајот или кафето во вашата омилена книга.

 

Идеална за нови состаноци или на пијачка и разговор со пријателите, но исто така е место за одмор во удобни столици и дивани, по еден ден исполнет со активности. Лоби барот е наменет за непушачи.

 

ŽUPA WELLNESS & SPA, Centar (стаза Мало Езеро)

 

Акции

 

SKI

OPENING

 

ДЕКЕМВРИ/МАРТ ПАКЕТИ

 

 

7=6

-25%

 

7=6

7=5

НАЕМ

МАКС. ОСОБИ

6 ДЕК-

9.ДЕК

12 ДЕК-

17.ДЕК

17 ДЕК-23.ДЕК

17.МАРТ-07.АПРИЛ

23.ДЕК-

30.ДЕК

30.ДЕК -

06.ЈАН

6.ЈАН-

20.ЈАН

20.ЈАН-

03.ФЕВ

3.ФЕВ-

17.ФЕВ

17.ФЕВ-

10.МАРТ

10.МАРТ

-17

МАРТ

ЦЕНОВНИК ВО ЕУР ПРЕСМЕТАН СПОРЕД БРОЈ НА НОЌИ  ПАКЕТОТ Е ПРЕСМЕТАН ВО ЦЕНАТА              *Помалку ноќи од наведените, по редовен ценовник

МИНИМУМ НОЌИ

 

3

5

3

4

5

6

7

7

7

7

7

7

7

7

АПАРТМАН 2 ОСОБИ

2

238

396

199

249

289

309

319

389

879

579

499

787

556

463

АПАРТМАН 3 ОСОБИ

3

274

456

219

279

309

349

359

439

980

648

567

875

618

515

АПАРТМАН 4 ОСОБИ

4

299

498

239

299

349

379

409

489

1092

720

630

966

684

570

АПАРТМАН 5 ОСОБИ

5

410

684

279

339

399

439

469

559

1256

828

725

1111

787

656

АПАРТМАН 6 ОСОБИ

6

446

744

359

449

519

569

599

729

1499

1080

945

1399

1026

855

АПАРТМАН 7 ОСОБИ

7

490

818

399

499

569

629

669

799

1649

1188

1040

1539

1129

941

ДНЕВЕН ЦЕНОВНИК

АПАРТМАН 2 ОСОБИ

2

79

79

65

68

126

96

96

112

92

92

АПАРТМАН 3 ОСОБИ

3

91

91

72

76

140

108

108

125

103

103

АПАРТМАН 4 ОСОБИ

4

99

99

80

84

156

120

120

138

114

114

АПАРТМАН 5 ОСОБИ АПАРТМАН 5 ОСОБИ

5

136

136

92

97

179

138

138

159

131

131

АПАРТМАН 6 ОСОБИ

6

148

148

118

124

214

180

180

200

171

171

АПАРТМАН 7 ОСОБИ

7

163

163

130

137

235

198

198

220

188

188

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

  • Изнајмување апартмани за наведениот број на ноќевања, постелнина, крпи, електрична енергија, вода, завршно чистење, основно дневно одржување, употреба на ски-депоа, wi-fi

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  • ПОЛУПАНСИОН, доплата од 23.Декември до 17.Март и изнесува 18 еур по особа дневно; Деца 2 до 12 год. плаќаат 9 еур. Деца до 2 год. бесплатно;
  • WELLNESS & SPA CENTAR, финска сауна, турска сауца, инфра црвена сауна, соби за масажи, внатрешни базен  9 x 4,5 m,џакузи;

Цена на спа картите (влез на базенот и користење на сите сауни)  изнесува 10 еур по особа, деца плаќаат 6 еур. Семејна карта (2 возрасни и до три деца) 26 еур.За користење на спа зоната до 15 часа има попуст 10%.

  • ПАРКИНГ ВО ПОДЗЕМНА ГАРАЖА  по цени  од  7 еур дневно.
  • ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА  50 еур доплата за возрасни,деца до 12 год. 25 еур. (Жива музика,свечена вечера.аперитив или сок,вода,шампањ на полноќ)
  • Туристичка такса(обавезно;се плаќа во агенција): Возрасни- 1 еур дневно; Децан од 7 до 15 год. 0.5 еур дневно;Деца 2 до 7 год. – бесплатно.

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе