Следете нé или притиснете Escape

ЗВОНЧИЦА - Вила

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Вилата е новоизграден објект од апартмански тип на Копаоник во 2016г. Опкружена со борова шума во самото средиште на Копаоник, вилата е вистински избор за секој кој сака својот одмор да го помине во мирен зимски амбиент, а сепак во центарот на збиднувањата. Современо опремениот објект со врвен квалитет овозможува комфорот и за најпребирливите гости. Од ски стазата Караман Гребен оддалечена е околу  250m по шумска патека , а од влезот на Grand Hotel & Spa околу 100m. На располагање се студија и апартмани со големина од 20 до 50m2. Опремени се со кабловска телевизија и бесплатен Wi-Fi.

Студио 1+1 (max 3 лица) - 2 софи на развлекување, 20m2.  АПП 3 (max 4 лица)- Во спалната соба француски кревет, во дневната соба две софи на расклопување, 36 m2.ВИП АПП  (max 5 лица)- Две спални соби со француски кревет, во дневниот престој аголна гарнитура , квадратура околу 50 m2.

  www.vilakopaonik.com/vila-zvoncica/          

 

ВИЛА ЗВОНЧИЦА

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10 % за резервации до 01.10

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

 

01.Дек

23.Дек

30.Дек

06.Јан

13.Јан

20.Jaн

27.Jaн

03.Феб

10.Феб

17.Феб

24.Феб

03.Мар

10.Мар

17.Мар

24.Мар

MAX OSOBA

23.Дек

30.Дек

06.Дек

13.Јан

20.Јан

27.Jaн

03.Феб

10.Феб

17.Феб

24.Феб

03.Мар

10.Мар

17.Мар

24.Мар

МИНИМУМ НОЌИ

1

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1

1+1 СТУДИО

2

45

400

560

500

500

500

560

560

560

500

500

450

500

400

45

АПАРТМАН 1

4

65

500

800

600

600

600

700

800

800

600

650

650

650

550

65

АПАРТМАН 2

6

70

680

850

700

700

700

750

850

850

700

700

700

680

600

70

АПАРТМАН  3

8

80

680

900

750

750

750

800

900

900

750

750

750

700

650

80

VIP  АПАРТМАН

5

100

900

1200

1000

1000

1000

1200

1200

1200

1200

1200

1200

1200

900

100

АПАРТМАН ПЕТАР ПАН

7

130

1000

1300

1200

1200

1200

1300

1300

1300

1300

1300

1300

1300

1100

130

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО СТУДИО/АОАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ. ПОМАЛ БРОЈ НА НОЌИ НА БАРАЊЕ.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

- Наем на студио/апартман.

 ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

- појадок 600 РСД по лице, вечера 900 РСД по лице. Деца до 14 плаќаат појадок 400 РСД а вечера 600 РСД (не е обавезно)

- Туристичка такса се плаќа во агенција 1 ЕУР по лице дневно, деца 7 – 15 0,5 ЕУР дневно. Деца до 7 не плаќаат такса

- Осигурување 0,7 ЕУР дневно (деца до 2 не плаќаат).

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе