Следете нé или притиснете Escape

Хотел PIRIN

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-     15 % за резервации направени до 31.10  за хотелски сервис

-     10 % за резервации направени до 30.11 за хотелски сервис

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел Pirin има одлична локација во центарот на ски центарот Банско и нуди одлична услуга во традиционален стил.

Може да уживате во вкусната храна на локалната и интернациоаналната кујна во меаната, да се расположите во ноќниот клуб или да го пиете својот омилен пијалок во лоби барот.

Домашни миленици

 • Домашни миленици не се дозволени

Активности

 • билјард
 • сауна
 • фитнес  центар
 • солариум
 • масажа
 • турска и парна бања
 • затворен базен

Храна и пијалок

 • ресторан
 • бар

Интернет

 • Бесплатен! Бежичен интернет е достапен на јавните места бесплатно. 

Паркинг

 • Бесплатен! Бесплатен јавен паркинг може да се најде на лице место (резервација не е можна). 

Услуги

 • Рецепција која работи 24 часа
 • преална

Општо

 • сеф
 • соби за непушачи
 • фамилијарни соби
 • лифт
 • греење
 • забрането пушење во целиот објект

Хотел

 • Контакт телефон на рецепсија: +359 2 981 9396
 • Контакт телефон: +359 2 981 9396

далечина од

 • Далечина од центарот: 500 m
 • Жичара: 2,3 km

Хотелски содржини и услуги

 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Бар во хотелот
 • Лифт
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Билијард
 • Скијање

Сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф
 • Фен
 • Греење
 • Бања со туш кабина

Локација

 • X Координати: 41.83652210894194
 • Y координати: 23.491250574588776

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • Солариум

 

 

PIRIN 4*

28.12-03.01

04.01-10.01

25.01-21.02

14.12-27.1211.01-24.0122.02-06.03

till 14.12; 07.03-03.04

       

DBL STANDART / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

       

SGL

82

78

73

61

60

       

 1AD+1CH

96

90

82

64

62

       

 1AD+2CH

128

120

109

86

82

       

 2AD

128

120

109

86

82

       

 2AD+1CH

128

120

109

86

82

       

 3AD

179

168

153

120

115

       

DBL DELUXE / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

       

SGL

88

84

79

67

65

       

 1AD+1CH

104

98

91

73

70

       

 1AD+2CH

139

131

121

97

93

       

 2AD

139

131

121

97

93

       

 2AD+1CH

139

131

121

97

93

       

 3AD

195

184

169

136

131

       

SUITE / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

       

SGL

153

145

134

110

107

       

 1AD+1CH

153

145

134

110

107

       

 1AD+2CH

153

145

134

110

107

       

 1AD+3CH

153

145

134

110

107

       

 2AD

153

145

134

110

107

       

 2AD+1CH

153

145

134

110

107

       

 2AD+2CH

153

145

134

110

107

       

 3AD

201

190

176

142

137

       

MEZONET / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

       

SGL

153

145

134

110

107

       

 1AD+1CH

153

145

134

110

107

       

 1AD+2CH

153

145

134

110

107

       

 1AD+3CH

153

145

134

110

107

       

 2AD

153

145

134

110

107

       

 2AD+1CH

153

145

134

110

107

       

 2AD+2CH

153

145

134

110

107

       

 3AD

201

190

176

142

137

       

Период за откажување:

12.1.2019

7 дена

7 дена

7 дена

7 дена

       

Пенали за откажување

100%

1ноќ

1ноќ

1ноќ

1ноќ

       

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

       

Минимум престој:

-

-

 

-

-

       

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

             

Божиќна вечера  / 25.12

30,00 €

15,00

*Задолжително

           

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

*Задолжително

           

Туристичка такса по лице

5,00 €

5,00

             

Дете 2-12

                 

* во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, фитнес, WiFi на резепција, и превоз до првата станица

   

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10  за хотелски сервис

 

 

10 % till 30.11 за хотелски сервис

 

http://www.banskobg.org/goto/hotelbansko/eng/index.htm

 

http://www.banskobg.org/goto/hotelpirin/index_en.html

 

http://www.booking.com/hotel/bg/strazhite.bg.html

 

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе