Следете нé или притиснете Escape

Хотел TANNE

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

-   10%  за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

TANNE 4*

01.12-23.1227.12-29.1202.01-10.03

24.12-26.12само HB

30.12-01.01само HB

11.03-31.03

DBL ECONOMY / BB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

SGL

51

-

-

34

1AD+1CH

51

-

-

34

2AD

51

-

-

34

DBL ECONOMY / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

72

72

143

51

1AD+1CH

72

72

143

51

2AD

72

72

143

51

DBL STANDARD / BB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

SGL

45

-

-

27

1AD+1CH

59

-

-

41

1AD+2CH

70

-

-

46

2AD

59

-

-

41

2AD+1CH

70

-

-

46

3AD

81

-

-

51

DBL STANDARD / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

55

55

111

34

1AD+1CH

80

80

158

56

1AD+2CH

98

98

195

66

2AD

80

80

158

56

2AD+1CH

98

98

195

66

3AD

112

112

222

75

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

1AD+1CH

101

-

-

59

1AD+2CH

111

-

-

64

1AD+3CH

121

-

-

69

2AD

101

-

-

59

2AD+1CH

111

-

-

64

2AD+2CH

121

-

-

69

3AD

122

-

-

69

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

1AD+1CH

131

132

263

82

1AD+2CH

150

150

300

92

1AD+3CH

168

169

337

103

2AD

131

132

263

82

2AD+1CH

150

150

300

92

2AD+2CH

168

169

337

103

3AD

163

163

326

101

Период за откажување:

5 дена

7 дена

14 дена

5 дена

Пенали за откажување

1 ноќ

100%

100%

1 ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100%

100%

2 ноќи

Минимум престој:

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Божиќна вечера  / 25.12 /задолжително

20,00 €

10,00 €

   

Новогодишна вечера /задолжително

50,00 €

25,00 €

   

Туристичка такса по лице, по ноќ

1,00 €

1,00 €

   

Дете 4-12

       

* во цената е вклучено:  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, паркинг, WiFi

Попуст за рана резервација:

10%  до 30.11

http://hotel-tanne.com/index_en.php

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе