Следете нé или притиснете Escape

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA

5

Попусти

- 15%  за резервации направени до 31.10

- 10%  за резервации направени по 01.10

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Идеално место за одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини. Во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски - лифтот кој Ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.

 

Опис на соби:

 • Double Deluxe: (35 - 40 m) има два кревета или еден брачен кревет, мини бар, клима, греење, ТВ, телефон, сеф, купатило;
 • Double Executive: (40 - 42 m) има француски лежај, директен пристап до SPA&Welness центарот.
 • Јunior Suite: (45 m) има брачен кревет, дневна соба, клима, сеф, мини бар, ДВД, купатило со туш кабина, балкон;
 • Deluxe Suite: (70 m) има спална со француски лежај, дневна соба, клима, сеф, мини бар, балкон, ДВД, купатило со туш кабина, интернет;
 • Аlpine Suite: (80 m) има одвоена спална со брачен кревет, дневна, клима, мини бар, сеф, ДВД, балкон, интернет, сауна и џакузи во тоалетот.

Хотелски содржини и услуги

 • Надворешен базен (бесплатно)
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна
 • Факс
 • Интернет
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Бар во хотелот
 • Интернет Кафе
 • Сеф на рецепција
 • Ресторан а ла карт
 • Број на сали за состаноци: 4
 • Салон за убавина
 • Велнес центар
 • Хотелски паркинг
 • Пристап за хендикепирани лица
 • Чадори и лежалки на базен
 • Детско катче
 • Лифт
 • Гаража на барање
 • Винарска Визба
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Вечерна музика
 • Куглана
 • Надворешен базен
 • Билијард
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Тениски терени
 • Соба за игри

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Интернет конекција
 • Телефон
 • Бежичен интернет
 • Простор за седење
 • Сеф во соба
 • Џакузи
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Сет пешкири (2 за член)
 • Балкон или Тераса

локација

 • X Координати: 41.82707905530193
 • Y координати: 23.478351831436157

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Надворешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Ледена соба (бесплатно)
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Топла када
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • AlphaSphere сеанса

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

Цени со - 10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ПО 01.11, Минимум 60 дена пред датумот на пристигнување

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5*

01.12-19.12

20.12-26.12

27.12-01.01

02.01-21.03

22.03-04.04

Петок - Сабота

Недела-Четврток

минимум 3 ноќи

минимум 5 ноќи

Недела-Четврток

Петок-Саботаминимум 2 ноќи

Петок-Саботаминимум 2 ноќи

Недела-Четврток

DBL DELUXE TOWN VIEW / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

152

97

210

352

191

235

187

158

1AD+1CH(2-5,99)

152

97

210

352

191

235

187

158

1AD+1CH(6-11,99)

191

131

259

405

226

275

219

191

1AD+2CH(2-5,99)

152

97

210

352

191

235

187

158

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

191

131

259

405

226

275

219

191

1AD+2CH(6-11,99)

224

165

307

486

259

309

252

224

2AD

191

131

259

405

226

275

219

191

2AD+1CH(2-5,99)

191

131

259

405

226

275

219

191

2AD+1CH(6-11,99)

224

165

307

486

259

309

252

224

3AD

257

198

355

566

292

342

286

257

DBL DELUXE MOUNTAIN VIEW / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

167

109

219

370

206

255

202

174

1AD+1CH(2-5,99)

167

109

219

370

206

255

202

174

1AD+1CH(6-11,99)

205

143

276

415

241

293

235

207

1AD+2CH(2-5,99)

167

109

219

370

206

255

202

174

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

205

143

276

415

241

293

235

207

1AD+2CH(6-11,99)

239

176

325

496

275

326

269

241

2AD

205

143

276

415

241

293

235

207

2AD+1CH(2-5,99)

205

143

276

415

241

293

235

207

2AD+1CH(6-11,99)

239

176

325

496

275

326

269

241

3AD

272

210

372

576

308

360

302

274

DBL EXECUTIVE / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

190

126

258

405

226

281

226

198

1AD+1CH(2-5,99)

190

126

258

405

226

281

226

198

1AD+1CH(6-11,99)

227

161

316

469

261

320

260

231

1AD+2CH(2-5,99)

190

126

258

405

226

281

226

198

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

227

161

316

469

261

320

260

231

1AD+2CH(6-11,99)

261

195

365

550

295

353

293

265

2AD

227

161

316

469

261

320

260

231

2AD+1CH(2-5,99)

227

161

316

469

261

320

260

231

2AD+1CH(6-11,99)

261

195

365

550

295

353

293

265

3AD

294

228

412

629

328

387

326

298

JUNIOR SUITE TOWN VIEW / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

227

150

292

485

262

327

275

247

1AD+1CH(2-5,99)

227

150

292

485

262

327

275

247

1AD+1CH(6-11,99)

252

172

335

531

286

350

308

280

1AD+2CH(2-5,99)

227

150

292

485

262

327

275

247

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

252

172

335

531

286

350

308

280

1AD+2CH(6-11,99)

285

206

384

612

319

383

342

313

2AD

252

172

335

531

286

350

308

280

2AD+1CH(2-5,99)

252

172

335

531

286

350

308

280

2AD+1CH(6-11,99)

285

206

384

612

319

383

342

313

3AD

319

239

431

692

353

417

375

347

JUNIOR SUITE MOUNTINE VIEW / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

243

162

311

503

275

342

292

263

1AD+1CH(2-5,99)

243

162

311

503

275

342

292

263

1AD+1CH(6-11,99)

266

185

355

548

297

365

324

295

1AD+2CH(2-5,99)

243

162

311

503

275

342

292

263

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

266

185

355

548

297

365

324

295

1AD+2CH(6-11,99)

300

218

403

629

331

399

357

329

2AD

266

185

355

548

297

365

324

295

2AD+1CH(2-5,99)

266

185

355

548

297

365

324

295

2AD+1CH(6-11,99)

300

218

403

629

331

399

357

329

3AD

333

252

451

709

364

432

391

362

DELUXE SUITE / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

295

191

365

535

317

395

389

361

1AD+1CH(2-5,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

1AD+1CH(6-11,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

1AD+2CH(2-5,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

1AD+2CH(6-11,99)

352

248

457

660

374

451

454

426

2AD

319

215

408

579

340

418

421

393

2AD+1CH(2-5,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

2AD+1CH(6-11,99)

352

248

457

660

374

451

454

426

2AD+2CH(2-5,99)

319

215

408

579

340

418

421

393

2AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

352

248

457

660

374

451

454

426

2AD+2CH(6-11,99)

386

282

505

741

407

485

488

460

3AD

386

282

504

740

407

485

488

460

ALPINE SUITE / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

SGL

341

222

415

579

354

440

462

434

1AD+1CH(2-5,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

1AD+1CH(6-11,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

1AD+2CH(2-5,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

1AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

1AD+2CH(6-11,99)

398

277

510

704

410

497

527

499

2AD

365

244

462

623

376

464

494

466

2AD+1CH(2-5,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

2AD+1CH(6-11,99)

398

277

510

704

410

497

527

499

2AD+2CH(2-5,99)

365

244

462

623

376

464

494

466

2AD+2CH(2-5,99)(6-11,99)

398

277

510

704

410

497

527

499

2AD+2CH(6-11,99)

431

311

559

785

443

531

561

533

3AD

431

311

558

784

443

531

561

533

Период за откажување

15 дена

15 дена

30 дена

60 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

Пенали за откажување

100%

100%

50%

50%

100%

100%

100%

100%

Период за откажување

-

-

29 дена

59 дена

-

-

-

-

Пенали за откажување

-

-

100%

100%

-

-

-

-

    Пенали за непојавување

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Доплати

Возрасен     Дете 2-12

 

Туристичка такса по лице, по ноќ

1 €

1 €

 

 

 

 

 

 

Дете  6-12

Попустот за рана резервација не се комбинира со други попусти и е нерефундабилен

* во цената е вклучено :Wi-Fi, Детско катче, Ски остава, 2 типа на сауна,(Finnish Sauna, Bio Sauna), парна бања, (Hammam Steam Bath, Aroma Steam Bath),внатрешен и надворешен базени,фитнес, снежна соба.

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе