Следете нé или притиснете Escape

ORPHEUS - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација (не важи за период 28.12-01.01):

-   20 % за резервација и уплата до 30.09

-   15 % за резервација и уплата до 31.10

-   10 % за резервација и уплата до 01.12

 

Попуст за долг престој:

-    10% дополнителен попуст за резервации до 01.12.2019 и престој од 7 или повеќе ноќи

Попуст за долг престој се комбинира со попуст за рана резервација

 

Дневни попусти:

-   7=6; 14=12 за пристигнувања во период 02.01-31.03 

Дневните попусти и попустите за рана резервација НЕ СЕ КОНБИНИРААТ

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Лоциран на 100 метри од ски патеките и 150 метри од центарот на Пампорово, комбиниран со модерно сместување и голем број на спа и велнес објекти, ресторан, бар и тераса. 

Собите се опремени со: бесплатен Wi-Fi, ТВ со рамен екран со кабловска телевизија, и дел од собите нудат приватна тераса со поглед на боровата шума.

Гостите можат да уживаат во сите објекти во спа центарот на хотелот, со бесплатно користење на инфрацрвена сауна, фитнес центар, затворен базен и топла када. Парна бања, спа бања и амам се исто така достапни но со дополнителна доплата.

За оние со деца, Орфеј обезбедува детско игралиште и соба со игри надгледувани од страна на аниматор.

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Сеф на рецепција
 • Ресторан а ла карт
 • Салон за убавина
 • Рент-а-кар
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Ски гардeробер
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
 • Продавница за подароци
 • Wi-fi бесплатно
 • Базен за деца

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Билијард
 • Скијање
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Соба за игри

Сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Када

Локација

 • X Координати: 41.6527937
 • Y координати: 24.6943474

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар

 

 

 

ORPHEUS 4*

28.12-01.01

02.01-08.0118.01-21.02

21.12-27.1209.01-17.0122.02-03.03

04.03-10.04

DBL STANDART / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

1AD+1CH

120

67

62

50

1AD+2CH

160

89

82

66

2AD

160

89

82

66

2AD+1CH

160

89

82

66

TRPL STANDART / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

1AD+1CH

203

114

106

87

1AD+2CH

203

114

106

87

2AD

203

114

106

87

2AD+1CH

203

114

106

87

3AD

203

114

106

87

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

1AD+2CH

239

133

123

99

1AD+3CH

239

133

123

99

2AD

239

133

123

99

2AD+1CH

239

133

123

99

2AD+2CH

239

133

123

99

3AD

239

133

123

99

3AD+1CH

263

147

135

109

4AD

275

153

142

114

Период за откажување:

21 дена

21 дена

5 дена

1 дена

Пенали за откажување:

целосен износ

целосен износ

1ноќ

1ноќ

Пенали за непојавување:

целосен износ

целосен износ

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

4 ноќи

 

 

Доплати:

Возрасен

Дете 5-13

   

Внатрешна гаража дневно

5,00 €

-

   

Доплата за ручек дневно

8,50 €

5,00

   

Божиќна вечера / 25.12 Обврзувачко

34,00 €

17,00

   

Новогодишна вечера Обврзувачко

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса по лице, по ноќ

1,00 €

1,00

   

Дете 5-13

       

* цената вклучува анимација за деца и возрасни внатрешен базен, џакузи, теретана, сауна, парна бања, ски остава,WiFi, надворешен паркинг и превоз до гондола 2 - Malina

Попуст за рана резервација (не важи за период 28.12-01.01):

20 % до 30.09

 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 01.12

     

Попуст за долг престој

10% дополнителен попуст за резервации до 01.12.2019 и престој од 7 или повеќе ноќи

 

Попуст за долг престој се комбинира со попуст за рана резервација

дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнувања во период 02.01-31.03

Дневните попусти и попустите за рана резервација НЕ СЕ КОНБИНИРААТ.

http://www.hotel-orpheus.com/index.php

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе