Следете нé или притиснете Escape

Доминиканска Република

Доминиканската Република се наоѓа на островот Хиспањола, кој го дели заедно со Хаити. Овој Карипски остров припаѓа на Големите Антили. Главниот град, Санто Доминго, е главниот културен центар. Официјален јазик е шпанскиот, но, се користи и англискиот, францускиот...

Климата е речиси иста во текот на целата година. Слободно може да се каже дека таму владее вечно лето. Оваа држава е позната по тоа што е една од најефтините во споредба со сите други држави на Карибите.

Доминикана Ви нуди се: забава, одмор, авантури, истражување и друго...

Белите плажи на кои има огромни палми, тиркизното море, плавото небо, импресивните планини на кои има реки и водопади, слатководните езера, егзотичниот див свет, се само дел од богатствата кои ќе ги видите на овој остров.

Чилибарската обала, која се наоѓа на источниот  дел, претставува Дизниленд за љубителите на адреналинот. Тоа е едно од најдобрите места за планинарење, јавање, параглајдинг, нуркање, скијање на вода. Исто така, е едно и од најефтините туристички центри во државата.

BARCELO BAVARO PALACE DELUXE 5*
5
Average: 5 (1 vote)
BE LIVE GRAND PUNTA CANA 4*
4
Average: 4 (1 vote)
DREAMS PALM BEACH PUNTA CANA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
GRAN BAHIA PRINCIPE BAVARO 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
NOW LARIMAR PUNTA CANA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
PARADISUS PUNTA CANA RESORT 5*
5
Average: 5 (1 vote)
PUNTA CANA PRINCESS SUITES RESORT & SPA 4+*
4
Average: 4 (1 vote)

Сите понуди за Доминиканска Република