Следете нé или притиснете Escape

Одмор на островот Маврициус

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

05.12.2017 Прв ден

Состанок на аеродромот во Софија во 19:15 часот за летот Софија-Истанбул со Туркиш Ерлајнс. Лет во 21:15 часот. Слетување во Истанбул во 23:50 часот. Краток престој на аеродромот. Продолжување со летот Истанбул-Маврициус со Туркиш Ерлајнс во 02:20 часот.

06.12.2017 Втор ден

Слетување во Маврициус во 13:10 часот. Трансфер до избраниот хотел. Сместување во хотелот после 15:00 часот. Ноќевање.

07.12.2017 Трет ден

Појадок. Слободно време за одмор и дополнителни активности по желба.

Полудневна екскурзија – средба со делфините! /со доплата/

Несекојдневна можност да пливате со делфините

По средбата со делфините ќе имате можност да го посетите островот Benitiers, каде што ќе имате прекрасен ручек.

Цена по лице: 95 еур (од 1 до 3 лица), 65 еур (од 4 до 8 лица)

08.12.2017 Четрти ден

Појадок. Слободно време.

Полудневна обиколка на главниот град Порт Луис /со доплата/

Обиколка на главниот град – прекрасниот Порт Луис

Религијата е дел од културната традиција на островот. Светилиштата се отворени за сите туристи – муслимански џамии, индуски храмови, христијански цркви.

Порт Луис е најголемиот град на Маврициус, како и економски и административен центар на осторвот. До главниот плоштад може да стигнете по булеварот, кој е ограден со кралски палми. Ќе имате слободно време за прошетка покрај обалата, трговските комплекси со многубројни места за шопинг, ресторани итн.

Цена по лице: 45 еур (од 4 до 8 лица)

09.12.2017 Петти ден

Појадок. Слободно време.

Целодневна екскурзија со катамаран.

По појадокот одиме на ден исполнет со сонце, пијалоци, вкусна храна, многу забава и релаксација на бродот со катамаран. Ќе можете да се насладите  на ручек со вкусна скара со риба, пилешко месо и голем избор на салати и леб.

Цена по лице: 95 еур

10.12.2017 Шестти ден

Појадок. Слободно време за одмор или екскурзија  по избор .

Факултативна посета на водопадите Тамаринд – со доплата

Цена по лице: 140 еур (од 1до 3 лица) 95 еур (од 4 до 8 лица)

 

11.12.2017 Седми ден

Појадок. Слободно време. Покрај прекрасните плажи, белиот песок и топлите води, остовот нуди можност за дополнителни активности, како нуркање, сурфање, скајдајвинг и друго

12.12.2017 Осми ден

Појадок. Слободно време. Ослободување на собите после ручекот. Слободно време. Трансфер до аеродромот за летот до Истанбул во 21:05 часот.

13.12.2017 Девети ден

Пристигнување во Истанбул во 06:00 часот. Краток престој на аеродромот и лет за Софија во 08:35 часот. Пристигнување во Софија во 08:50 часот.

Опис

Парче од рајот

9 дена / 6 ноќевања

Опис на летот:

  1  TK1030  05DEC 5 SOFIST     2115 2350

  2  TK 160   06DEC 6 ISTMRU    0220 1310  

  3  TK 161  12DEC 4 MRUIST    2105 0600+1

  4  TK1027  13DEC 5 ISTSOF     0835 0850

Важни информации

Во цената е вклучено:

 • Авио билет Софија-Маврициус-Софија во сите такси со авио компанијата Туркиш Ерлајнс
 • На барање – лет од Скопје (според расположливост)
 • 6 ноќевањаво избраниот хотел
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром и пакет за Добре дојде во хотелот, вклучува:

·         Дочек на аеродромот во Маврициус од претставници на нашата фирма партнер со цветни аранжмани и вода

·         Асистенција  за време на летот

·         Пакет со карта од островот, информации за излетите

·         Информациски состанок  во хотелот

·         24 часовна асистенција за време на престојот

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за ран check in на лице место на пристигнување во хотелот пред 15:00 часот
 • По желба – индивидуален трансфер со луксузен автомобил или трансфер со хелихоптер
 • Дополнителни излети на лице место
 • Услуги кои не се споменати за соодветниот хотел
 • Бакшиш
 • Патничко осигурување

  Неопходни документи:

  • Меѓународен пасош со валидност од минимум 6 месеци
  • За деца под 18 години кои патуваат без родители – на нотар заверена потврда дека може да патуваат

  Услови за резервација:

  • Депозит во размер од 50% од пакетната цена
  • Целосна доплата 35 дена пред тргнувањето

  Дополнителни информации:

  • Пакетната цена е валидна за минимум 12 туристи
  • Не е предвиде водич од страна на туристичката агенција
  • Не се потребни дополнителни визи или медицински проверки за патување

  Рокови за откажување:

  • До 60 работни денови од датата на поаѓањето – без пенали
  • Од 59 до 29 дена – 40% од пакетната цена
  • Од 28 дена до денот на поаѓањето – 100% од цената

   

  Корисни информации:

  • Најдоброто време за патување во Маврициус е периодот помеѓу ноември и мај
  • Валута: домашната валута е рупија – 1 еур = 40,15 рупии. Може да се разменат во хотелите, банките и банкоматите кои се секаде распространети
  • За шетање можете да користите такси или да изнајмите кола, мопед итн
  • Бакшиш – обично се остава околу 10% од сметката

   

 

ХОТЕЛ

Возрасен во двокреветна соба

Еднокреветна соба

Трет возрасен

Дете 2-10,99 г. со 2 возрасни

Le Peninsula Bay Beach&Resort 4*  / All Inclusive

Double Privilege room

 

http://lepeninsulabay.com/index.php/en/welcome

1580 евра

 1655 евра

1500 евра

1400 евра

Sofitel Imperial 5* / Полупансион

Double Superior room

 

http://www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

1890 евра

 2290 евра

N/А

1425 евра

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе