Следете нé или притиснете Escape

Малдиви

Малдиви (официјално Република Малдиви) е островска држава во Индискиот Океан. Малдивите се состојат од над илјада и сто острови, од кои околу 200 се населени, а  само 80 се користат за туризам. Малдивите с е најмалата азиска држава и по површина и по население. Секој туристички остров е приказна за себе и сè е подредено на уживањето и одморот. Главниот град е Мале, која има околу 100.000 жители, а вкупното население на Малдивите е околу 330.000.

 

Убавината на подводната флора и фауна во Малдиви заедно со кристално читото море (видливост над 50 метри) привлекува многу љубители на нуркање, а за другите просечната температура на морето од 27 степени е повеќе од доволна за да овозможи одлично место за одмор во тек на речиси цела година.

 

Во Малдивите времето е сончево во текот на целата година годината. Неверојатно убавите плажи со прекрасни зајдисонца што ве остават без здив, прават од Малдивите една од најбараните светски дестинации за одмор. Најчести гости се млади брачни парови, или оние кои сакаат миран одмор во прекрасната недопрена природа, далеку од бучава и луѓе. Повеќето туристи патуваат на Малдивите токму поради тоа што е мирно и речиси и да не постои бучава, ниту ноќни клубови и гласна музика.

 

Островите се со палми и убави бели плажи, тиркизни лагуни и корални гребени кои заедно ја  сочинуваат ексклузивноста на Малдивите. Уживајте во преубавата тропска природа и вечно лето.

FILITHEYO ISLAND RESORT 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
MEDHUFUSHI ISLAND RESORT 5*
5
Average: 5 (1 vote)
MEERU ISLAND RESORT 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
ANANTARA VELI RESORT & SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
ANGAGA ISLAND RESORT & SPA 4*
4
Average: 4 (1 vote)
OLHUVELI BEACH & SPA RESORT 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
PALM BEACH RESORT 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
PARADISE ISLAND RESORT AND SPA 4*
4
Average: 4 (1 vote)
ROYAL ISLAND RESORT & SPA 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
SHERATON MALDIVES FULL MOON RESORT & SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
SUN ISLAND RESORT AND SPA 4*
4
Average: 4 (1 vote)
THE SUN SIYAM MALDIVES IRU FUSHI RESORT & SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
THULHAGIRI ISLAND RESORT
No votes yet
BEACH HOUSE MALDIVES, THE WALDORF ASTORIA COLLECTION 6*
5
Average: 5 (1 vote)
CHAAYA ISLAND DHONVELI 4*
4
Average: 4 (1 vote)
FOUR SEASONS RESORT MALDIVES AT KUDA HURAA 6*
5
Average: 5 (1 vote)

Pages

Сите понуди за Малдиви

Малдиви

5
Average: 5 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
3
Average: 3 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)