Следете нé или притиснете Escape

Маурициус

Република Маурициус, остров со вулканско потекло, еден од најпознатите во Индискиот океан. Се одликува со долги песочни плажи, богата вегетација, корални гребени кои формираат безбедна и чиста лагуна. Одморот на островот е исполнет со љубезноста на жителите, одлични гастрономски специјалитети и хотели со висок квалитет. Доколку барате мирен одмор, недопрена природа и романтични пејсажи, Маурициус е вистинското место за Вас.

Моментално нема понуди за дадената категорија...