Следете нé или притиснете Escape

Сејшели

Сејшелите се архипелаг на западната обала на Афричкиот континент. Тие се составени од 115 острови во Индискиот океан. Овој рај нуди прекрасни плажи, тиркизно море и пријатна топла клима. Сејшелите се едни од најубавите острови во светот, на кои има повеќе од стотина плажи.

Сејшелските острови располагаат со блага тропска клима во текот на целата година. Температурите многу ретко паѓаат под 24 степени, но, ниту се искачуваат над 32 степени.

Островите нудат различни можности за уживање, од секојдневно уживање покрај плажата, па се до тропски авантури низ островите. Во текот на Вашето летување можете да уживате во нуркањето, риболовот, обичното шетање по плажата, како и да доживеете многу романтични моменти.

На овие острови храната се комбинира од сите краеви на светот. Индиска, кинеска, француска храна комбинирана со различните риби од Индискиот океан. Најефтината храна на островот се кокосите, кои се продаваат на плажите.

Долго време Сејшелите биле дестинација само за најбогатите, но, денес, тие се достапни за голем број на туристи од различни категории. Отпатувајте на овие острови и доживејте незаборавен одмор во земјата на вечното сонце!

VILLAGE DU PECHEUR 3+*
3
Average: 3 (1 vote)
SAVOY RESORT & SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
LE MERIDIAN FISHERMANS COVE 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
KEMPINSKI RESORT SEYCHELLES 5*
5
Average: 5 (1 vote)
HOTEL LA RESERVE 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
HOTEL COCO DE MER 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
HILTON LABRIZ RESORT & SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
DENIS ISLAND PRIVATE 5*
5
Average: 5 (1 vote)
CORAL STRAND HOTEL 3+*
3
Average: 3 (1 vote)
BERJAYA BEAU VALLON BAY BEACH 3*
3
Average: 3 (1 vote)

Сите понуди за Сејшели

Сејшели

3
Average: 3 (1 vote)
3
Average: 3 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
3
Average: 3 (1 vote)