Следете нé или притиснете Escape

Тајланд

Phuket е најголемиот и најпопуларниот остров во Земјата на Насмевките, како што е познат Тајланд. Топлото море и прекрасните плажи ќе го исполнат вашиот одмор. Ќе се чувствувате како да сте стигнале во рајот. Комбинацијата на совршени песочни плажи лоцирани на западната обала на островот со смарагдната тропска шума го прави островот едно од најпривлечните места за одмор во цела Азија.

Како туристичка дестинација островот во Андаманското море е едно од ретките места каде може да се најде по нешто за сечиј вкус. Забава, ноќен живот, тивок романтичен одмор или семејно летување.

Најактивниот ноќен живот и забава може да се најде во градот Патонг. Безброј барови, клубови и дискотеки ке ги задоволат сите вкусови а плажата која е најголема на островот со морските спортови и ресторантите овозможува 24 часовно доживување. Секако не пропуштајте ја можноста за шопинг.

За помирен одмор ја препорачуваме плажата Ката (поточно две соседни плажи, Ката Нои и Ката Јаи) која е одлична опција за семејства, деца па дури и за непливачи. Песочната плажа е со блага косина и нема нагли падови на длабочината. Водата е тиркизно плава што ке ги задоволи и најпробирливите а во близина има доволно ресторанти и барови за сечиј вкус.

Секако не треба да се заборават и многубројните локални излети и крстарења до околните острови за кои може да се информирате во ПАПИЛОН.

BEST WESTERN BANGTAO BEACH RESORT & SPA 4*
4
Average: 4 (1 vote)
BURASARI RESORT 4*
4
Average: 4 (1 vote)
JW MARRIOTT PHUKET RESORT AND SPA 5*
5
Average: 5 (1 vote)
HOLIDAY INN RESORT PHUKET 4+*
4
Average: 4 (1 vote)
IMPIANA RESORT PATONG 5*
5
Average: 5 (1 vote)
KATA THANI PHUKET BEACH RESORT 5*
5
Average: 5 (1 vote)
KATA PALM RESORT & SPA 3+*
3
Average: 3 (1 vote)

Сите понуди за Тајланд

Тајланд

4
Average: 4 (1 vote)
4
Average: 4 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)
3
Average: 3 (1 vote)
5
Average: 5 (1 vote)