Следете нé или притиснете Escape

ВИЛА ГОЛДЕН БЕЈ - ПЕФКОХОРИ

Попусти

ПОПУСТ -10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.03.2018 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Вила ГОЛДЕН БЕЈ е хотел од апартмански тип кој се наоѓа во еден од најекслкузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти на околу 30 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, на околу 700 метри од Пефкохори. Во понуда се трокреветни студиа на поткровје (Софита) со поглед на море, четворокреветни апартмани (поглед на базен)на кат и трокреветни студија, сместени на приземје (бунгалови). Комплексот располага со убаво уреден двор со скара, базен и бар покрај базенот. Секое студио / апартман располага со балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се наплаќа 5 евра на лице место доколку се користи) и Wi-Fi. Користењето на базенот е само со нарачување пијалок (Не е дозволено бесплатно користење на базенот). Истата е од Б-категорија.

Напомена

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 - ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

Напомена: Во 1/4 студио - 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице НЕ плаќаат (само пртевоз ако користат).

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (попуст за рано букирање и за две смени). На промотивните цени НЕ следува попуст!

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по РЕДОВЕН ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

- Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот по локално време.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да откаже аранжманот!

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра

деца до 12години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

Термин

Ноќевања

Цена по лице со превоз

20.05.2018

7 ноќи

75 €

27.05.2018

7 ноќи

85 €

03.06.2018

7 ноќи

115 €

10.06.2018

7 ноќи

135 €

17.06.2018

7 ноќи

155 €

24.06.2018

7 ноќи

175 €

02.09.2018

7 ноќи

155 €

09.09.2018

7 ноќи

135 €

16.09.2018

7 ноќи

115 €

23.09.2018

7 ноќи

85 €

Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто петто лице плаќаат фиксно по 35евра.

 

 

Табела бр.2 – сезонски цени за наем на студио / апартман

Термин

Ноќевања

Цена за 1/3 Бунгалов

Цена за 1/3 Софита

1/4 АПП

1/5 АПП

01.07.2018

7 ноќи

380 €

400 €

450 €

470 €

08.07.2018

7 ноќи

420 €

440 €

470 €

500 €

15.07.2018

7 ноќи

440 €

460 €

520 €

540 €

22.07.2018

7 ноќи

460 €

490 €

550 €

580 €

29.07.2018

7 ноќи

460 €

490 €

550 €

580 €

05.08.2018

7 ноќи

460 €

490 €

550 €

580 €

12.08.2018

7 ноќи

460 €

490 €

550 €

580 €

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе