CELINE DION – ЗАГРЕБ, 05.06.2020

Загреб

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

CELIN DION концерт во ЗАГРЕБ  05.06.2020

04-07.06.2020

 

Автобус / 3 дена / 1 ноќ

Еден од најпознатите вокали, со свој концерт во Загреб во слкоп на светската турнеја. 

Повелете во Папилон  и подгответе се за овој незаборавен концерт на Celine Dion! Не ја пропуштајте шансата да ја слушнете и видите кралицата на шансоните и поп музиката.

04 Јуни СКОПЈЕ – ЗАГРЕБ

Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 21:30 часот. Тргнување кон Белград во 22:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

05 Јуни ЗАГРЕБ

Пристигнување во Загреб во претпладвените  часови. Разглед на градот со професионален локален водич. Сместување во хотел,   во непосрдна близина  на  АРЕНА  ЗАГРЕБ .Почеток на концертот во 19.30 часот. По завршувањето на концертот, враќање во хотелот. Ноќевање.

06 Јуни ЗАГРЕБ – СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во попладневните часови. Ноќно возење со попатни паузи.

07 Јуни СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ  320 € ( 19.800 мкд)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Влезница за концертот категорија ПАРТЕР
  • Сместување во двокреветни соби во хотел I  3* на база на  едно ноќевање со појадок
  • Разглед на градот со локален професионален водич
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 1 еур/ по лице

Забелешки:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
  • Цените се во ЕУР по лице а плаќањето е во Денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН

 


Популарни понуди