Следете нé или притиснете Escape

ПРЕДБОЖИЌНО ПАТУВАЊЕ - ЗАГРЕБ, 21.12.2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

20.12.2018 / четврток /Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 21:30 часот. Тргнување кон Загреб во 21:30 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.21.12.2018 / петок /Пристигнување во Загреб во предпладневните часови, сместување во хотел I во непосредна близина на Загребачка Арена, по 14 часот. Факултативен разглед на градот со локален водич, Капитол, Катедралата, Црквата Свети Марко, Камената порта, Штросмаеровото шеталиште... Слободно време за индивидуални активности или индивидуална посета на познатиот Божиќен панаѓур. Почеток на концертот во 20:00. По завршувањето на концертот враќање во хотелот. Ноќевање22.12.2018 / сабота /Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во приквечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 23.12.2018 / недела / Пристигнување во Скопје во раните утрински часови. Крај на програмата.

Опис

Единствена можност за посета на ADVENT MARKET ZAGREB 2018 кој е прогласен за најдобар во Европа трета последователна година и концертот на Италијанската музичка атракција Il Volo.

Il Volo е италијанско оперско поп трио, составено од тенорите Пјеро Бароне и Ињацио Боскето, и баритонот Џанлука Џинобле кои настапуваат заедно од 2009 година кога сеуште биле деца. По победата на Сан Ремо во 2015 и представувањето на Италија на Евровизија 2015 станува јасно дека се достојни наследнити на сега веќе легендарните Три Тенори.

Искористете на можноста да го посетите Загреб и освен спектакуларниот концерт да го посетите и познатиот Божиќен панаѓур кој две години по ред е прогласен за најдобар во Европа.

Важни информации

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • Влезница за концертот на IL VOLO од избраната категорија
 • Сместување во двокреветни соби во 3* на база на ноќевањe со појадок во Загреб
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1 ЕУР по лице (се плаќа во агенцијата)
 • Факултативен разглед на Загреб со локален водич (10 ЕУР по лице, минимум 20 лица)
 • Превоз до/од локациите на ADVENT MARKET ZAGREB 2018
 • Други неспоменати услуги

  Цените се дадени по лице во ЕУР

  За реализација на програмата потребни се минимум 40 пријавени

  За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А. ПАПИЛОН

   1 ЕУР = 62 МКД

 

 

Категории

хотел + влезница + превоз

ТРИБИНА ДОЛЕ 3

148 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 2

158 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 1

171 EUR

ПАРТЕР 2

167 EUR

ПАРТЕР 1

184 EUR

ГОЛД ПАРТЕР

198 EUR

ПЛАТИНУМ ПАРТЕР

209 EUR

 

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе