star star star star

Alexandra Beach Spa Resort 4*

Тасос

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот  е 2 минути пешачење од плажа. Опкружен со бујна градина со рози и палми, морскиот хотел Alexandra Beach Spa Resort е на непосредна близина од живописните села Потос и Пефкари на островот Тасос.

Луксузниот ресорт со 4 ѕвезди нуди удобни и гостопримливи соби за гости, комплетно опремени со мини бар, сеф, сателитска ТВ и радио, клима уред и фен. Бесплатен Wi-Fi е достапен во сите единици.

Гостите можат да уживаат во спортските објекти, вклучувајќи теретана, билијард, тениски терени, мини голф кошарка и волеј на плажа, а потоа да се релаксираат во спа-центарот на лице место, кој нуди низа третмани и масажи за лице и тело. Децата имаат игралиште и мини клуб.

Грчки доручек се служи во главниот ресторан покрај базенот, кој нуди поглед кон морето. Свежа риба и грчки специјалитети се служат за време на ручек во таверната на приморскиот хотел. Пијалоци и егзотични коктели се служат во 3-те барови, каде што редовно се одржуваат различни настани.

Ова е омилениот дел од Потос на нашите гости, според независните критики.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Авионски превоз
 • Автобуски превоз
 • Базен
 • Балкон
 • Бар
 • Билијард
 • Голф
 • Градина
 • Детско катче
 • Клима
 • Кујна
 • Лежалки и чадори
 • Мини бар
 • Мини голф
 • Нуркање
 • Одбојка на плажа
 • Паркинг
 • Пинг понг
 • Ресторан
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Тениско игралиште
 • Фитнес
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди