star star star star star

Alexandra Elegance 5*

Тасос

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Овој имот е 8 минути пешачење од плажа. Сместен во Потос, на 550 метри од Потос, Alexandra Elegance Bridging Generations нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен. Фитнес центар и бар, дневна, имотот има и градина, како и приватна плажа. Хотелот нуди отворен базен, топла када, персонал за забава и 24-часовна пред бирото.

Сите соби во хотелот се со клима уред, простор за седење, телевизор со рамен екран со сателитски канали, сеф и приватна бања со када или туш, бањарки и папучи. Alexandra Elegance Bridging има некои единици со поглед на море, а секоја соба има внатрешен двор. Во сместувањето сите соби се опремени со постелнина и крпи.

Гостите на Alexandra Elegance Bridging Generations можат да уживаат во доручек.

Хотелот нуди детско игралиште. Може да играте билијард, пинг-понг и тенис на Alexandra Elegance Bridging, а областа е популарна за пешачење и нуркање.

Плажата Александра е на помалку од 1 км од сместувањето, додека плажата Пефкари е на 14 минути пешачење од имотот.

Ова е омилениот дел од Потос на нашите гости, според независните критики.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • DVD
 • WiFi
 • Авионски превоз
 • Автобуски превоз
 • Базен
 • Балкон
 • Бар
 • Билијард
 • Голф
 • Градина
 • Детско катче
 • Клима
 • Козметички салон
 • Конференциска сала
 • Кујна
 • Лежалки и чадори
 • Масажа
 • Мини бар
 • Мини голф
 • Нуркање
 • Одбојка на плажа
 • Паркинг
 • Пинг понг
 • Продавница
 • Радио
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Теретана
 • Фен
 • Фитнес
 • Фрижидер
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди