star star star star star

ALIA PALACE

Касандра

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Alia Palace  5*

Хотелот се наоѓа во Халкидики, на врвот од Пефкохори, Касандра, во мирна и спокојна средина која гледа преку заливот во Касандра. Модерната архитектура е хармонично комбинирана со природата. Хотелот е сместен во непосредна близина на продавници, ресторани и бурен ноќен живот.

Се наоѓа на 800m од плажата и на 500m од Пефкохори. Хотелот располага со сателитска ТВ, сеф, спортски терени, спа-центар, бежичен интернет, доктор на повик, бар, клима уред и ресторан.

Има вкупно 110 соби: Standard Rooms (~24 м2), Superior Rooms (~24 м2), 8 Executive Suites 2-Bedrooms Private Pool (~90 м2), 30 Junior Suites Private Pool  (~32 м2).  

Собите се опремени со:индивидуална клима, мини бар со доплата на лице место, сеф, сателитска телевизија, телевизор со рамен екран (26“), телефон, Wi-Fi интернет, купатило, фен, сет за кафе/чај, балкон/тераса
Standard Room - сместени се во две згради, балкон со страничен поглед на море. Една соба - брачен лежај или две послебни легла.
Superior Room - соби со поглед на море, телевизор со рамен екран (32“), баде мантил и влечки, прибор за купатило.
Junior Suites Private Pool - изградени 2014 година. Се наоѓаат на приземје, туш, баде мантил и влечки, брачен лежај и софа, приватен базен.
Executive Suite 2-Bedrooms Private Pool - секој апартман е со едноставен стил, телевизор со рамен екран (42“), џакузи и посебен туш во купатилото, приватен базен со слатка вода, Wi - Fi рутер, Се напѓа во бугаловите. Тераса, дбневен престој со камин, две спални соби (брачен лежај и две одвоени легла), баде мантил, влечки, брза пријава/одјава од хотел, приватен паркинг.

далечина од

Песочна плажа: 800 m

Далечина од центарот: 500 m

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца

Сауна

Факс

Интернет

Ресторан

Менувачница

Хемиско чистење

Ресторан а ла карт

Надворешен базен

Чадори и лежалки на базен

Бар на базен

Рент-а-кар

Лоби бар

Перална

Сервис за пеглање

Рецепција 24/7

Продавница за подароци

Приватен паркинг

Игралиште за деца

Градина

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен

Велосипеди за изнајмување

Велосипедизам

Тениски терени

сите соби се опремени со

Балкон

ТВ

Телефон

Сателитска ТВ

Мини Бар

Греење

Бања/Тоалет

Клима Уред

Бањарки и папучи

Бебешко креветче

Кафемат

Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 39.9891

Y координати: 23.6121

Спа Услуги

Сауна

Турска бања/ Хамам

Топла када

Фитнес

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Мини бар
  • Паркинг
  • Ресторан
  • Сауна
  • СПА
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 500-1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди