star star star star

BOMO ATHOS PALACE

Калитеа

ДО 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04 ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН ЗА ПЕРИОД 21.05-02.10

ДО 27% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04 ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО ЗА ПЕРИОД 21.05-02.10

ПОПУСТИТЕ ВАЖАТ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Bomo Athos Palace Hotel 4*

На полуостровот Касандра, на 2км од Калитеа, 80км од аеродромот во Солун.

Хотел сместен во бујна бегетација, претпознатлива песочна плажа и кристално чиста вода.

Собите се опремени со клима уред, ТВ, мини бар, WI-FI интернет, купатило, Сеф (со доплата на лице место) и балкон.

Нов детски базен до централниот базен со слајдови (за деца под 10 години). Мини-спа област (масажа, сауна).    Детски клуб

2 возрасни групи: за деца од 4 до 8 години и за 8-12 години. Детска игротека (50 м2), игралишта, тревници на отворено. Група професионални аниматори. Детски активни и релаксирачки фитнес програми, прошетки и разговори на отворено, лесна гимнастика, спорт. Комуникациски игри. Забавни тимски спортски игри, креативни студии, програми и игри кои поттикнуваат активен креативен процес на децата, забавни програми, вечерна забава, мини диско.

Вкупно 413 соби: Еднокреветни MV, Двокреветни MV / SV (m2 25 м2), Двокреветни соби MV / SV (m2 25 м2), Супер супер супер (30 м2), Junior Suite MV (m2 50 м2), Супериор апартмани СВ (M2 60 м2).

Во просториите: централно климатизација (јули-август), сателитска ТВ, мини-фрижидер, сеф (доплата на лице место), телефон, бања, фен, балкон.

Двокреветна / еднокреветна MV (25 м2).

Двокреветна / еднокреветна MV / SV Двоен кревет, кауч / софа.

Двокреветна соба MV / SV Двоен кревет, кауч / софа.

Двокреветна супериор/  двоен кревет, кауч / софа, голем балкон, џакузи.

Junior Suite MV Duplex со внатрешно скалило и балкон со поглед на планина. Мини-бар (на барање, дополнителна наплата на лице место). Долу - дневна соба со кауч / софа; на прво ниво - спална соба (одделена со врата) со брачен кревет, мермерна бања.

Супериор суите SV Duplex со внатрешно скалило и балкон со поглед кон морето. Мини-бар (на барање, дополнителна наплата на лице место). На приземјето - дневна соба, работна маса, тоалет; на прво ниво - спална соба со брачен кревет и мермерна бања со џакузи.

Дополнителен тип на кревет - кауч / фотелја / кревет софа.

Автобуска станица на 100 м

Црква

Хемиско чистење / перење - плаќање на лице место

Масажа - плаќање на лице место

Менувачница

Мини-пазар

Паркинг

       Базен со свежа вода

Сала за конференции

2 конференциски сали - до 800 места (780 м2) и 50 места (93 м2); може да се користи како сала за банкет (со 1100 и 60 седишта).

Сауна плаќање на лице место

Продавница за сувенири

Бесплатен Wi-Fi на јавни места

Плажа

 Лежалки (за All Inclusive – бесплатно)

 Пешкири за плажа - доплата на лице место

Чадори (за All Inclusive – бесплатно)

Дадилката - плаќање на лице место

Детско мени - на барање. Нема одделно мени, готвачот може да подготви храна на барање на гостинот.

Детски клуб (4-12 години)

Игралиште за деца

Детски базен со свежа вода

Ново! Нов детски базен веднаш до централниот базен (за деца до 10 години) од 10 до 18 часот. Деца само во пелени.

     Ресторани и барови

       Бар на плажа

Ресторан

Главен ресторан, италијанска траторија

       Снек бар

Ново 2019 година! Реновиран снек бар

Вегетаријан ско мени

Спорт

Аеробик

       Аква аеробик

Одбојка на плажа

Спортови на вода - плаќање на лице место

Тенис - Доплата на лице место

6 тениски игралишта со вештачка поддршка (осветлување, 2 зелени и 4 црвени), часови за тенис.

Ватерполо бесплатно

Анимација

анимација, разноврсна вечерна програма

Диско

Ноќен клуб

      Слот машини

     Содржина во собата

Балкон / тераса

Фен за коса

        Климатизација

Централна (јули-август)

       мини фрижидер

Руски канал

Сателитска телевизија

Безбедно Дополнително наплата на лице место

Сите инклузивни - бесплатно

Телефон

Туш / када

ТВ

      Дополнителни информации

Кредитни картички

Visa, MasterCard, Amex, Eurocard

Нема услови за лица со посебни потреби

Домашните миленици не се дозволени

Прва линија од морето

Растојание од плажа <100 м

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Детско катче
 • Лежалки и чадори
 • Масажа
 • Пинг понг
 • СПА
 • Тениско игралиште
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди