star star

CALYPSO HANIOTI

Касандра

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 04.10.2020

ДО 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 31.07 - Минимум 3 ноќи

ДО 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ 01.08-31.08 - Минимум 4 ноќи

ДО 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ 01.09-04.10 - Минимум 2 ноќи

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Calypso Hotel 2* www.hotelcalypso.gr

Мал хотел во центарот на Ханиоти, зграда на 3 нивоа, љубезен песонал, оригинален стил, удобни соби, ресторан, барови, базен, интернет. Во Ханиоти можете да уживате во различен вид на забави. Овде ќе наидете на многубројни продавници, барови, ноќни клубови, традиционални таверни. Идеално е како за фамилијарни така и за одмор за млади.

Локација:

Полуостров Касандра, место Ханиоти, 5 km од Полихроно, 3 km од Пефкохори, 85 km од аеродромот Mакедонија во Солун. Хотелот е реновиран во 2008 година, а стандардните соби 2011 година.

Опис на соби:

Има вкупно 77 соби: Economy Doubles - economy двокреветна соба (~ 16 m2),  Economy Triples - economy трокреветна соба (~ 25 m2), Singles - еднокреветна соба (~ 10 - 12 m2), Doubles Standard - двокреветна соба (~ 16 m2), Doubles Pool View or Sea View - двокреветна соба со поглед на базен или на море (~ 16 m2), Triples - трокреветна соба (~ 25 m2). Собите се опремени со: индивидуална клима, сателитска телевизија, телефон, мини фрижидер, туш, сеф (со доплата на лице место), фен, балкон / тераса.

Тип на дополнително легло - на расклопување.

Economy Rooms: Приземје, 15 скалила под нивото на земјата, но собите имаат балкон;

Doubles Pool View or Sea View: Соби со поглед на базен се наоѓаат на први и втори спрат, а собите со поглед на море на втори спрат.

далечина од: Песочна плажа: 300 m

Хотелски содржини и услуги:

Ресторан, Менувачница, Чадори и лежалки на базен, Бар на базен, Рент-а-кар, Лоби бар, Wi-fi бесплатно (јавни места)

сите соби се опремени со

ТВ, Телефон, Сателитска ТВ, Мини Бар, Греење Бања/Тоалет, Клима Уред, Балкон или Тераса, Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.0004Y координати: 23.5726

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Клима
  • ТВ
  • Фен
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди