star star star star

FLORA MAIN BUILDING

Боровец

За резервација и уплата до 31.10.2020 15% попуст

За резервација и уплата до 30.11.2020 10% попуст

Дневни попусти за резервации по 01.12.2020) 6=5,7=6 ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 04.03.2021

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор. Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна. Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Ресторан а ла карт
 • Казино
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Планинарење
 • Велосипедизам

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Греење
 • Бања со туш кабина

локација

 • X Координати: 42.26405448937039
 • Y координати: 23.603986501693726

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Финска сауна

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бања
 • Бар
 • Конференциска сала
 • Паркинг
 • Ресторан
 • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди