star star star star

FLORA MAIN BUILDING

Боровец

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.11.2023 7% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 ДНЕВЕН ПОПУСТ 6=5, 7=6, 8=7, 9=8 ЗА ПРЕСТОЈ ПОСЛЕ 11.01.2024

ДОПЛАТА ЗА ПОЈАДОК 12 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 6 EUR ЗА ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН 30 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 15 EUR ЗА ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 50 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 35 EUR ЗА ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор. Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна. Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Ресторан а ла карт
 • Казино
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Планинарење
 • Велосипедизам

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Греење
 • Бања со туш кабина

локација

 • X Координати: 42.26405448937039
 • Y координати: 23.603986501693726

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Финска сауна

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бања
 • Бар
 • Конференциска сала
 • Паркинг
 • Ресторан
 • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди