star star star

GRAND MONASTERY

Пампорово

За резервација и уплата до 31.10.2020 15% попуст за престој во период од 13.12 до 30.12.2020 и од 04.01 до 22.03.2021

За резервација и уплата до 30.11.2020 10% попуст за престој во период од 13.12 до 30.12.2020 и од 04.01 до 22.03.2021

За резервации направени по 01.12.2020 со пристигнување по 24.02.2021 15% ПОПУСТ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Комплексот се наоѓа во Пампорово, на 220 км од Софија и 85 км од Пловдив. Удобен апартмански комплекс, на само 50 метри од главниот лифт кој води до врвот Снежанка. Изграден во традиционален стил и  располага со 5 згради сврзани меѓусебно со топла врска или скали. 

Комплексот располага со лоби бар, бесплатен  WI-FI, ресторан, механа, пиано бар, куглана, билјард, исто така со електрични игри за деца, детско катче и фитнес центар.

Гостите на Комплексот „Гранд Манастир”  можат да се релаксираат во СПА центарот  „Азија СПА” кој што нуди професионална услуга со масери директно од Азија. На располагање на гостите исто така се парна бања, сауна, хамам, ориентален пилинг  „кесе”, кислороден бар, сали за масажа, релакс зона, специјални терапии за лице и тело, ВИП услуга, фризерски салон итн.

Внатрешниот базен е со должина од 22 м, а температурата на водата и воздухот изнесува од 29 до 30 степени.

Хотелски содржини и услуги

Ресторан

Менувачница

Соби за не-пушачи

Бар во хотелот

Салон за убавина

Рент-а-кар

Лифт

Бесплатен паркинг

Игротека за деца

Рецепција 24/7

Wi-fi бесплатно (јавни места)

Продавница за подароци

Фризер

Активности во близина на хотелот

Скијање

Планинарење

Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ

Кујна

Фен

Греење

Бања/Тоалет

Клима Уред

Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6406904

Y координати: 24.6890862

Спа Услуги

Надворешен базен

Сауна

Турска бања/ Хамам

Mасажа третмани

Фитнес

СПА центар

СПА центарот нема да работи во сезона 2020/2021

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бања
 • Бар
 • Детско катче
 • Кујна
 • Масажа
 • Паркинг
 • Сауна
 • СПА
 • ТВ
 • Фен
 • Фитнес
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди