star star star star

GRANDOTEL

Касандра

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 40% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 35% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 30% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 25% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 20% ПОПУСТ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

GRANDOTEL - ХАНИОТИ

Хотел со најдобра локација во одморалиштето, кој се наоѓа во центарот, на сама плажа, во близина на градскиот парк.

Капацитет и услуга: 

Се состои од две згради (главна, половина од собите се со поглед на море, и понова зграда со стандардни соби). Меѓу двете згради има паркинг со ограничен број на места (се плаќа околу 15 евра на ден на лице место), и не е можно однапред да се направи резервација на места за паркирање. Комплетно реновиран во 2007 година и располага со рецепција со лоби, Сеф на рецепција (со доплата), приватна плажа, мал базен, ресторан, бар, бар на плажа, интернет - "катче" (со доплата), Wi - FI интернет на јавните места на хотелот (бесплатно). Чадорите и лежалките околу базенот се вклучени во цената, а на плажата се со доплата.

Опис на соби:

Собите се опремени со: купатило со фен, телефон, сателитска ТВ, тераса, креветче (на барање со доплата), мал фрижидер и клима (вклучена во цената во Јули и Август).

Стандардни соби се со големина од околу 20 - 24 квадратни метри, и наменети се за 2 - 4 лица (2 стандардни кревети, или "француски" кревет и софа кревет). 

Информации за објектот

 • Далечина од морето: 20 m
 • Далечина од центарот: 50 m

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Сала со ТВ
 • Надворешен базен
 • Бар на базен
 • Рент-а-кар
 • Лифт
 • Перална
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
 • Бар на плажа
 • Wi-fi бесплатно

Aктивности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Одбојка на плажа
 • Дискотека

Сите соби се опремени со

 • Телефон
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Фен
 • Клима Уред
 • LCD телевизор со сателитски канали
 • Када/Туш Кабина

Локација

 • X Координати: 40.002418
 • Y координати: 23.573763

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Клима
 • Лежалки и чадори
 • Ресторан
 • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди