star star star star

HOT SPRINGS & SPA

Бања

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Hot Springs Spa 4* СЕЛО БАЊА

Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25 м2.) Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата, комплетно опремени со кабловска телевизија, телефон, безжичен интернет, сеф, мини бар, бања со када или туш кабина, фен,
тоалетна козметика, папучи, целосен сет крпи, бањарки.

Капацитет во собите:
Двокреветна комфорт соба : минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни
Двокреветна Екзекутив соба, минимум  2 возрасни / максимум 3 возрасни
Алпин студио, минимум  2 возрасни / максимум  4 возрасни
Јуниор Суит, минимум  2 возрасни / максимум 4 возрасни

Локација:
Хотелот Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.
Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.
Хотелот располага со Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.
СПА зоната вклучува:
Базени – надворешни и внатрешни,
Сауни,
Парни бањи,
Контрастни тушеви,
Џакузи,
Џакузи процедури во самите базени,
Амам,
Солена соба,
Фински сауни (80°C и 90 °C),
Био сауна 65°C,
Ледена фонтана,
Тепидариум,
Лакониум,
Разни терапии,
ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.
Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии, затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /, фитнес, велосипедизам, ски гардероба, шатл до Банско, модерно опремена конференциска сала за 150 лица, голем подземен и надземниот паркинг, голема детска зона со игралиште.

Услови

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Плаќањето на целата сума мора да се изврши најдоцна до крајниот рок наведен по резервацијата.

СТОРНИРАЊЕ (ПОНИШТУВАЊЕ) НА РЕЗЕРВАЦИИ

– Доколку откажете платена резервација до 14 (четиринаесет) календарски ден пред датумот на пристигнување, сумата што сте ја платиле целосно се враќа.
– Во случај на откажување на платена резервација помеѓу 14 (четиринаесет) и 7 (седум) календарски дена пред датумот на пристигнување, Hot Springs Medical & Spa Hotel задржува 50% (педесет проценти) од износот на уплатата како казна.
– При откажување на платена резервација во рок од 7 дена пред датумот на пристигнување, Hot Springs Medical & Spa Hotel задржува 100% (сто проценти) од износот на уплатата како казна.
– Во случај на плаќање и последователно откажување во рамките на условите наведени погоре, износот што му се должи на клиентот се враќа на неговата кредитна картичка во рок од 1 (еден) месец по планираниот датум на пристигнување.
– За откажувања направени подоцна од времето наведено во претходната точка 1, како и во случај на непристигнување, Hot Springs Medical & Spa Hotel задржува како казна 100% од износите платени за интернет резервации.
– Горенаведените рокови не важат за резервации на специјални божиќни, велигденски и новогодишни пакети и не важат за празнични понуди поврзани со училишни празници и државни празници.
– При уплата и последователно откажување на резервации за специјални божиќни, велигденски и новогодишни пакети, како и откажување на резервации за празнични понуди поврзани со училишни празници и државни празници, се применува следнава политика за откажување:

– Во случај на откажување направено до 40 (четириесет) календарски дена пред датумот на сместување, сумата што ја плативте од вас целосно се враќа
– Во случај на откажување на помалку од 40 (четириесет) календарски дена пред датумот на сместување, како и во случај на непристигнување, Hot Springs Medical & Spa Hotel задржува 100% од уплатените суми.

НА ТЕРИТОРИЈАТА НА ТОПЛИ СРИНГС Медикал и Спа Хотел
Hot Springs Medical & Spa Hotel го задржува правото да ги менува цените и условите во секое време.

СМЕСТУВАЊЕ
Пријавување – после 14:00 часот
Ослободување – до 12:00 ч.

ЧИСТЕЊЕ НА СОБА
Собите се чистат секој ден: од 10:00-12:00 часот. и 12:00–17:00 часот
Постелнината се менува на секои 2 дена
Крпите се менуваат секојдневно.

МИНИ БАР
Минибарот е снабден со најразлични производи.
Трошоците за нивната потрошувачка ќе се наплатат на вашата сметка.

РЕСТОРАН КАМЕНО / СПА РЕСТОРАН / ЛОБИ БАР
Код за облека, во рестораните или лоби бар, спортско-елегантно, не е дозволено во костим за капење, или со чизми, скии….
Не е дозволено внес на харана и пијалоци во рестораните или лоби барот, исто не е дозволено изнесување храна и пијалоци од рестораните и лоби брот

СПА / ВЕЛНЕС / МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР
Деца под 14 г. Сами не е дозволено да престојуваат во термалниот дел од бањата, сауни, парна бања, амам, ледена соба и сл)
Забрането е користење минерални базени и спа услуги на лица под дејство на алкохол, секој е лично одговорен за користењето на минералните базени, велнес…

ФИТНЕС
Користете ги капацитетите на сопствена одговорност и со спортска опрема – патики (спортски обувки),
Не е дозволено во костими за капење, бањарки, апостолки и сл.
И за деца под 14 г. не е дозволено

ТЕНИСКИ ТЕРЕНИ – внатрешен и надворешен
Користете ги капацитетите на сопствен ризик и со спортска опрема – тениски чевли/патики, спортска опрема.
Потребна е претходна резервација на рецепција.

ИГРАЛИШТЕ НА ОТВОРЕНО
Наменето за деца на возраст од 3-8 г. и само за гостите на Хот Спрингс.
Децата под 4 г. мора да бидат придружувани од родител.
Бидете исклучително внимателни и одговорни за нивната безбедност.

«МИНИ ПАРТИ КЛУБ» – ДЕТСКО ЌОШЕ СО АНИМАТОР
Наменет за деца на возраст од 3 до 8 години и е само за гостите на Хот Спрингс.
Децата под 4 години мора да бидат придружувани од родител.

ГЕЈМЕРСКА СОБА
Наменет само за гости на хотелот. Не е дозволено за надворешни посетители.
Децата под 4 г. мора да бидат придружувани од родител.

МИЛЕНИЦИ
Не се дозволени домашни миленици во хотелот

ВИДЕО НАДЗОР
Со цел да се заштити безбедноста на нашите гости и нивниот имот, камерите за видео надзор се сместени во заедничките простории на Хотел Медикал и Спа Хот Спрингс.

ШТЕТИ И ЗАГУБИ
Почитувани гости, со цел да се зачува редот и безбедноста на територијата на хотелот ве известуваме за следново:

– Во случај на инциденти поврзани со нарушување на редот и мирот на нашите гости, сторителот ќе биде отстранет од територијата на хотелот и органите на прогонот ќе бидат навремено известени.
– Во случај на оштетување на хотелот истото треба да го плати на лице место сторителот во тројна сума.
– Во случај на однесување кое ја загрозува безбедноста на гостите и/или персоналот на хотелот, сторителот ќе биде отстранет од територијата на хотелот и ќе биде предаден на органите на прогонот.
– Во случај на констатирана злоупотреба на имот, вредноста на исчезнатиот имот треба да ја плати сторителот и истиот ќе биде предаден на органите на прогонот.
– Хотелот не е одговорен за повреди, штети и загуби предизвикани од трети лица. Во случај на било каков инцидент, персоналот на хотелот веднаш ги известува органите на прогонот.

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
– Сите посебни потреби од страна на хотелот се потврдуваат на лице место од страна на самиот хотел.
– Ако дополнителните потреби изискуваат дополнително плаќање го плаќа клинетот на лице место за време на престојот.
– Категоријата на хотелите се определува според законодавните одредби на соодветната држава.
– Информацијата за услугите и конфорот кои што секој хотел ги нуди се осигурани од самите хотели.
– Хотелот прифака рекламации во рок од 48 часа.
– За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
– Агенцијата не сноси одговорност за штети настанати при неисполнување или нецелосно исполнување на услугата при појава на непретпоставена или виша сила која што не може да се предвиди или избегне од страна на агенцијата.
– Агенцијата не сноси одговорност за неточно потполнети обрзаци за резервација од страна на клиентот.
– Неправилно пополнување на името може пограничните служби да не ви дозволат влез во соодветната земја и да ви се откаже престојот.
– Агенцијата не сноси одговорност, не ги обештетува и не ги компензира туристите кои се откажале од користењето на услугата или на дел од неа.
– Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.
– Агенцијата не сноси одговорност за дејствија на погранични и царински служби, авиокомпании, автобуски и железнички превоз и не ги обештетува туристите независно од тоа дали поради таквите дејствија туристите неискористиле дел од услугите или целата услуга.
– При штети кои што се нанесуваат во хотелите конретниот извршител или извршители прифаќа/ат материјална одговорност за штетата на лице место кога тоа се бара од оштетениот. Агенцијата не прифаќа трошоци по тој основ и не е должна никакви компензации или обештетувања
– Агенцијата не прифаќа трошоци поврзани со консумацијата за храна и пијалоци надвор од платената услуга и опишана во ваучерот издаден на клиентот.

Хотелот „Хот Спрингс Медикал & Спа“ го задржува правото да ги менува цените, промотивните пакети и условите во секое време од годината

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бар
 • Детско катче
 • Масажа
 • Мини бар
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди