star star star

HOTEL CLUB A

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Hotel Club A

Локација: GPS - 43.285395, 20.810262

Во центарот на Копаоник.

Од своето основање, Клуб А беше сакан хотел, во голема мерка благодарение на хотелскиот персонал. Љубезноста, пријателството и професионалноста на овие луѓе е широко позната и веќе е вообичаено дека повеќе генерации од истото семејство се постојани гости на Клубот А.

Карактеристики: Хотелот има 96 соби и два апартмани.

Дополнителни удобности: затворен базен со големо панорамско стакло, џакузи и сауна, салон за масажа, ски соба, бесплатен паркинг, интернет кафе, мини теретана и фризер, вклучена ресторан, ресторан со ла Карте, аперитив бар, пијано бар, како и добро опремена игротека за деца со стручен персонал.

За сезоната 2017, аперитив барот на хотелот е комплетно реновиран, и е едно од најпријатните области на Копаоник за вечер со дружење со чаша добро вино и пријатна атмосфера покрај огнот во огништето.

Услуга: полупансион (појадок, вечера) со дополнителен надомест за ручек. Појадок и вечера се служат на вклучена основа, додека ручекот се служи на менито.

Гости на Клуб А се достапни (на барање и бесплатно):
WiFi интернет, безбеден, копир, факс, печатач, собна услуга, пакет за ручек, креветче за бебе, стол за бебиња.

Придружна услуга е исто така понудена по потреба: вклучена ресторан, à la carte ресторан, аперитив бар и пијано бар.

Хотелот обезбедува целосна удобност и можност за уживање во крајниот момент во секој момент.

Појадок и вечера се служат на шведска маса, додека ручекот се сервира на мени.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Масажа
  • Паркинг
  • Ресторан
  • Сауна
  • ТВ
  • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди