star star star

HOTEL CLUB A

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Hotel Club A

Локација: GPS - 43.285395, 20.810262

Во центарот на Копаоник.

Од своето основање, Клуб А беше сакан хотел, во голема мерка благодарение на хотелскиот персонал. Љубезноста, пријателството и професионалноста на овие луѓе е широко позната и веќе е вообичаено дека повеќе генерации од истото семејство се постојани гости на Клубот А.

Карактеристики: Хотелот има 96 соби и два апартмани.

Дополнителни удобности: затворен базен со големо панорамско стакло, џакузи и сауна, салон за масажа, ски соба, бесплатен паркинг, интернет кафе, мини теретана и фризер, вклучена ресторан, ресторан со ла Карте, аперитив бар, пијано бар, како и добро опремена игротека за деца со стручен персонал.

За сезоната 2017, аперитив барот на хотелот е комплетно реновиран, и е едно од најпријатните области на Копаоник за вечер со дружење со чаша добро вино и пријатна атмосфера покрај огнот во огништето.

Услуга: полупансион (појадок, вечера) со дополнителен надомест за ручек. Појадок и вечера се служат на вклучена основа, додека ручекот се служи на менито.

На гостите на Клуб А се достапни (на барање и бесплатно):
WiFi интернет, безбеден, копир, факс, печатач, собна услуга, пакет за ручек, креветче за бебе, стол за бебиња.

Придружна услуга е исто така понудена по потреба: вклучена ресторан, à la carte ресторан, аперитив бар и пијано бар.

Хотелот обезбедува целосна удобност и можност за уживање во крајниот момент во секој момент.

Појадок и вечера се служат на шведска маса, додека ручекот се сервира на мени.

Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– Полупансион (шведска маса)
– Wi-Fi
– Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 9€ по автомобил на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е можна)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
– За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Резервација:
– 50% се наплаќа при резервација, остаток најдоцна до 21 ден пред поаѓање;
– Цените во табелата се истакнати во EUR, наплата се врши во денари 1€=62 МКД;

Новогодишна вечера (не е задолжителна):
– Цена дополнително;
– Пијалоци не се вклучени во цената;
– Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
– Деца 7-13,99 години 50% од цената на возрасно лице;

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Масажа
  • Паркинг
  • Ресторан
  • Сауна
  • ТВ
  • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди