star star star star

HOTEL FINLANDIA

Пампорово

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ОД 15.12 ДО 27.12.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 07.01.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 27.12.2023 ДНЕВЕН ПОПУСТ 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ОД 15.12.2023 ДО 27.12.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10.04.2024 ДНЕВЕН ПОПУСТ 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ОД 03.03.2024 ДО 10.04.2024

ДОПЛАТА ЗА ПОЛН ПАНСИОН 14 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 8 EUR ЗА ДЕЦА ДО 13 ГОДИНИ ВО LUXURY СОБА НА ДЕН

ДОПЛАТА ЗА ПОЛН ПАНСИОН 29 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 18 EUR ЗА ДЕЦА ДО 13 ГОДИНИ ВО 1 BEDROOM APARMENT НА ДЕН

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ГАЛА ВЕЧЕРА 71 EUR ЗА ВОЗРАСН И И 36 EUR ЗА ДЕЦА ДО 13 ГОДИНИ

ДОПЛАТА ЗА БОЖИЌНА ГАЛА ВЕЧЕРА 41 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 21 EUR ЗА ДЕЦА ДО 13 ГОДИНИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Лоциран на околу 1.5км од ски центарот и на околу 0,8 км од ски-лифтовите. 

Сместување:

Хотелот е реновиран 2006 год., една главна зграда, на 7 спрата, 2 лифта, 90 соби. Три соби се адаптирани за хендикепирани лица (на барање). Јавните површини се приспособени за лица во инвалидска количка. Двокреветни соби 40 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 32м²). Апартмани 17 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, 42м²,  макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни и 1 дете)-опремени со балко, купатило со туш или када, фен и бањарки. Сите соби имаат централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi, тепих на подот, повеќето имаат купатило со када и туш, а дел од нив се со туш кабина, фен. Повеќето соби имаат и балкон.  

Услуга:

Полупансион

Содржина:

Рецепција, сеф на рецепција (се наплаќа), менувачница, услуга во соба,  Wi-Fi во лоби, продавници, ски-гардероба, соба со игри, конференциски сали, лоби бар, главен ресторан, ресторан за скара во традиционален стил. Бесплатно користење на ски-гардероба, превоз од хотел до ски-лифт (од 08.45-16.30 ч. на секој 40 мин.), базен, фитнес, креветче за бебе (на барање), игротека за деца, надворешен паркинг. Дополнително се наплаќа пинг-понг, мини фудбал, билијард, масажа, Џакузи, сауна, соба со пареа, Турска бања, чување деца, електронски игри.

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен

Бар во хотелот

Лифт

Бесплатен паркинг

Бесплатен трансфер до гондола

Ски гардeробер

Перална

Рецепција 24/7

Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Скијање

Планинарење

сите соби се опремени со

Балкон

Телефон

Сателитска ТВ

Мини Бар

Фен

Греење

Бања/Тоалет

Сет пешкири (2 за член)

Бањарки и папучи

Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6474225

Y координати: 24.7031021

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)

Џакузи

Сауна

Парна бања

Турска бања/ Хамам

СПА центар

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Паркинг
  • Сауна
  • ТВ
  • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 500-1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди