star star star star

HOTEL FLORA COMPLEX

Боровец

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.10.2023 10% ПОПУСТ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор. Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна. Flora е комплекс, кој се состои од: Главна зграда Флора Flora Residence - 5 одделни згради, од кои секоја има одредено име и нема топла врска меѓу нив. Само главната зграда Флора има базен, другите згради немаат. Не постои топла врска помеѓу главната зграда Флора и резиденцијата Флора. Ако имате директен пристап до базенот, мора да резервирате двокреветна соба или студио во комплексот Флора. За ресторанот - Туристите кои резервирале Flora Residence вечераат во ресторанот на зградата Дејзи. Туристите кои во останатите згради на Флора, вечераат во ресторанот на главната зграда на Флора. Хотелски содржини и услуги
 • Факс
 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Ресторан а ла карт
 • Казино
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)
Активности во близина на хотелот
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Планинарење
 • Велосипедизам
сите соби се опремени со
 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Греење
 • Бања со туш кабина
локација
 • X Координати: 42.26405448937039
 • Y координати: 23.603986501693726
Спа Услуги
 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Финска сауна

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Базен
 • Бар
 • Паркинг
 • Сауна
 • ТВ
 • Телефон
 • Фитнес
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди