HOTEL KONAK

Попова Шапка

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри) и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

Располага со : 16 соби, ски кафе, конференциска сала, ресторан, сауна, бесплатен wifi и ТВ, СКИ и СНОУБОРД школо, транфер до аеродром, РАТРАК и МОТОРНИ САНКИ.

Политика на отказ: до 7 дена пред пристигање – без пенали, потоа 50% пенали.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Бар
  • Ресторан
  • Сауна
  • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди