HOTEL MOUNT

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Apart hotel MOUNT се наоѓа во центарот на туристичкиот центар, на надморска висина од 1732 м. Од најблиската жичара Караман гребен е оддалечен 200 м. Во непосредна близина е најпрометниот дел на Копаоник каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафичи, дискотека, пошта.....

Apart hotel MOUNT во својата понуда има 13 апартмани во планински етно стил, направени од природни материали. Хотелот е прилагоден и за деловен и за туристички престој.

Сите соби се опремени со плазма телевизори, телефон и WiFi. Исто така се опремени со мини кујна и купатило.

Хотелот има опремена тератана како и СП центар со финска сауна, парна бања, солариум и масажа.

Во хотелот се наоѓа ресторан со 80 места кој е организиран на две нивоа. Долниот дел е пансионски ресторан каде гостите се служат на принцип на шведска маса со домашна и меѓународна кујна а горниот дел е со камин и застаклена тераса со поглед на дел од стазите.

Во хотелот се наоѓа просторија за складирање на ски опремата каде секој апартман поседува сопствено место.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Кујна
  • Масажа
  • Мини бар
  • Ресторан
  • Сауна
  • СПА
  • ТВ
  • Телефон
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди