star star star star

HOTEL MUSALA

Боровец

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 10% ПОПУСТ

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ГАЛА ВЕЧЕРА 139 EUR ЗА ВОЗРАСНИ 70 EUR ЗА ДЕЦА

ДОПЛАТА ЗА БОЖИЌНА ГАЛА ВЕЧЕРА 81 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 41 EUR ЗА ДЕЦА

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Модерен хотел (бивши YANAKIEV) со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките. Нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот. Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе. Хотелски содржини и услуги
 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Велнес центар
 • Рент-а-кар
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Превоз до гондола (со доплата)
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
Активности во близина на хотелот
 • Пинг-Понг
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Велосипедизам
сите соби се опремени со
 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Фен
 • Греење
 • Када
локација
 • X Координати: 42.258526085229285
 • Y координати: 23.58401745557785
Спа Услуги
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Mасажа третмани
 • СПА центар
 • Финска сауна
 • Лакониум

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Детско катче
 • Мини бар
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди