star star star star star

HOTEL ORLOVETS

Пампорово

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски - лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби.

Двокреветни соби (2 стандардни + 1 дополнителен кревет; максимум сместување на 3 возрасни, 30 m²). Сите соби имаат балкон (со поглед кон планината Снежанка), централна клима, кабловска ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф во соба (бесплатен), интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, фен и бањарки.

Содржина: 

Рецепција, сеф, услуга во соба (се наплаќа), Wi - Fi во лоби бар (бесплатно), ски - остава, главен ресторан, лоби бар, Панорама кафе и Пиано бар, ноќен клуб и електронски игри (во хотел Перелик), конференциска сала, доктор, фризер, СПА центар. Бесплатно користење на ски - гардероба, превоз од хотел до ски - терени (од 08:30 на секои 30 минути), базен, сауна, соба со пареа, фитнес, креветче за бебе (на барање), надворешен паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг - понг, билијард, куглана (во хотел Перелик), електронски игри, масажа, солариум, СПА третмани.

Хотелски содржини и услуги

Ресторан

Соби за не-пушачи

Салон за убавина

Паркинг

Лоби бар

Собна услуга

Сервис за пеглање

Рецепција 24/7

Wi-fi

Менувачница

Пијано Бар

Активности во близина на хотелот

Скијање

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан

Појадок (швед. маса)

Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон

ТВ

Телефон

Сателитска ТВ

Фен

Греење

Дупли лежај или два кревети

Бањарки и папучи

Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6583729

Y координати: 24.6990305

Спа Услуги

Внатрешен базен

Сауна

Парна бања

Фитнес

СПА центар

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бања
  • Паркинг
  • Сауна
  • СПА
  • ТВ
  • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 500-1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди