star star star star star

HOTEL PERELIK

Пампорово

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН 23 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 15 EUR ЗА ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ НА ДЕН

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ГАЛА ВЕЧЕРА 99 EUR ЗА ВОЗРАСНИ И 53 EUR ЗА ДЕЦА

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ПЕРЕЛИК – Пампорово

 Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на 0,8 КМ од ски-лифтот. 

Сместување:

Реновиран во 2004 год., на 7 ката, 2 лифта 181 соба. Двокреветни соби 164 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 24м²).Сите соби се со централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со туш или када. Дел од собите имаат и балкон.Студио 7 (2 стандард.+ 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите студиа имаат балкон, централно греење, микровална, сет за кафе, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Апартмани 24 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите апартмани имаат централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Дел од апартманите имаат и балкон. 

Услуга:

Се вклучено 

 Содржина:

Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа),  Wi-Fi во лоби бар, продавници, ски-гардероба, ресторан, лоби бар, ноќен клуб, диско, конференциска сала, доктор, спортски центар (кој е целосно реновиран-олимписки базен, теретана, сауна, солариум, масажа и др.). Бесплатно користење на ски-остава, превоз од хотел до ски-терени (од 08.30 на секои 30 мин.), Wi-Fi, базен, сауна, фитнес, игротека за деца, креветче за бебе (на барање), надвореше паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг-понг, билијард, куглана, електронски игри, масажа, солариум.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Хотелски содржини и услуги

Ресторан

Ресторан а ла карт

Продавница за сувенири

Паркин

Трансфер до гондола

Лоби бар

Собна услуга

Перална

Сервис за пеглање

Рецепција 24/7

Wi-fi бесплатно

Менувачница

Активности во близина на хотелот

Скијање

Дискотека

Оброци

Појадок (швед. маса)

Ручек (швед. маса)

Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон

ТВ

Телефон

Сателитска ТВ

Мини Бар

Греење

Дупли лежај или два кревети

Бањарки и папучи

Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.658413

Y координати: 24.6975392

Спа Услуги

Внатрешен базен

Сауна

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • Базен
  • Бања
  • Паркинг
  • Сауна
  • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди