star star star star

HOTEL ROYAL SPA

Бања Ковиљача

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот е сместен во центарот на бањата, под планината Гучево и располага со климатизирани соби и апартмани во кои има бесплатен WI-FI интернет. Собите и апартманите исто така се опремени со телефон, противпожарна заштита, електронска брава, аларм во купатилото, минибар, сеф, фен, бањарка а апартманите и студиата се опремени и со кујна.

Гостите може да го користат барот и ресторанот како и конгресниот центар со 250 места а хотелот исто така е идеална локација за припрема на спортски екипи благорарение на одличните услови на исхрана и релаксација како и непосредната близина на спортски објекти како спортска сала, тревнат фудбалски терен, отворен терен за кошарка и ракомет како и терен за мал фудбал (бетон), терен за тенис и трим стаза во буковата шума. За најмладите хотелот обезбедува игротека. Со предходно барање хотелот дозволува и домашни миленици.

Royal Wellness е СПА центар кој е идеален за подмладување на кожата и телото, регенерација на кожата и подобрување на имунитетот и зголемување на енергијата. Користењето на велнес и спа центарот е еден од најдобрите начини за опуштање од брзиот и стресен живот преку разните опции за релаксација, детоксикација на организмот и нега на телото.

Royal wellness ги опфаќа следните содржини:
Базен со минерална вода 30°C, hidro i aero masažom, kao i hidro jet;
Светот на сауните со: хамам - Турска бања, Руска арома сауна, Финска хербал сауна, инфрацрвена сауна
Тепидариум – топла клупа
Внатрешен џакузи 33°C
Детски базен 33°C
Релакс зона
Amor room – соба за двајца со џакузи Royal massage - соби за масажи и третман на лице и тело
Royal esthetic - естетски третмани на лице и тело
Летна бавча со надворешно џакузи 35°C за 6 лица Фитнес сала

Деца до 12 години може да го користат Royal wellness во период 10h – 18h

Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• Сместување на база ноќевање со појадок во избраната соба
• Користење на Royal Wellness
• Бањарка во сите соби,
• Бесплатен Wi-Fi во сите соби
• Паркинг (во зависност од расположивоста).

 

ПОПУСТ ЗА ДЕЦА:
• Деца до 5,99 години – ГРАТИС на заедничко легло со родителите.
• Деца до 6 – 11,99 години, имаат 50% попуст.

ДОПЛАТИ:
• Доплата за 3 лице во апартман изнесува 26 ЕУР дневно на база ноќевање со појадок.
• Доплата за полупансион (вечера) 5 ЕУР по лице дневно.
• Доплата за домашно милениче до 6 кг – 17 ЕУР дневно
• Игротека 08:00 – 22:00 | 30 мин – 100 рсд | 1 час – 150 рсд. Деца до 6 само со придружба  на возрасно лице

 • Туристичка такса 0,5 ЕУР по лице дневно po osobi dnevno. Деца 7-15 0,25 ЕУР дневно.
  Задолжително плаќање на лице место

  Сместување во собите по 14:00.
  Напуштање на собите до 11:00.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Бања
 • Бар
 • Детско катче
 • Кујна
 • Масажа
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Теретана
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди